کد خبر:3669
پ
۱۴۰۰۰۳۲۵۱۹۵۱۰۷۱۹۲۲۲۹۹۳۴۷۴

ایران، روسیه و اوکراین را به توقف درگیری‌ها و آتش‌بس برای مذاکره دعوت کرد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به بحران اوکراین گفت: جمهوری اسلامی ایران طرفین را به توقف درگیری‌ها و آتش بس برای مذاکره فوری بمنظور حل و فصل سیاسی بحران دعوت می‌نماید. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحول..

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به بحران اوکراین گفت: جمهوری اسلامی ایران طرفین را به توقف درگیری‌ها و آتش بس برای مذاکره فوری بمنظور حل و فصل سیاسی بحران دعوت می‌نماید.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات در اوکراین ضمن ابراز تاسف از آغاز اقدامات نظامی و شدت گرفتن درگیری‌ها، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با نگرانی عمیق تحولات در اوکراین را پیگیری می‌نماید. متاسفانه ادامه اقدامات تحریک آمیز ناتو با محوریت آمریکا منجر به وضعیتی شده است که منطقه اوراسیا در آستانه ورود به یک بحران فراگیر است.

خطیب زاده تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران طرفین را به توقف درگیری‌ها و آتش بس برای مذاکره فوری بمنظور حل و فصل سیاسی بحران دعوت نموده و ضرورت رعایت حقوق بین‌الملل و حقوق بشر دوستانه در درگیری‌های نظامی را مجدانه یادآوری می‌نماید.

خطیب زاده همچنین با اشاره به وضعیت ایرانیان مقیم در اوکراین اظهار داشت: مهمترین ماموریت فعلی وزارت امورخارجه رسیدگی کامل و عاجل به وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین می‌باشد که در چارچوب پیش بینی های انجام شده با استفاده از همه ظرفیت در جریان است. سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین کاملا فعال بوده و مطابق دستورالعمل‌های قبلی ارسالی به طور ۲۴ ساعته در خدمت دانشجویان و ایرانیان مقیم است.

کسب اطلاع تلفنی امیرعبداللهیان از آخرین وضعیت اوکراین و اوضاع هم میهنان مقیمامیرعبداللهیان: بحران اوکراین ریشه در اقدامات تحریک آمیز ناتو دارد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران