کد خبر:3242
پ
۱۳۹۶۰۳۲۰۱۳۰۳۵۳۰۴۱۱۱۰۸۵۴۴

ایران از اتباع خود در اوکراین خواست برای «شرایط اضطراری» آماده باشند

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو پرسش‌های برخی شهروندان در خصوص احتمال تنش و درگیری در مرزهای شرقی این کشور برای شرایط اضطراری احتمالی آمادگی داشته باشند. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس این اطلاعیه که روز شنبه در صفحه توئیتر سفارت جمهوری اسلامی..

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو پرسش‌های برخی شهروندان در خصوص احتمال تنش و درگیری در مرزهای شرقی این کشور برای شرایط اضطراری احتمالی آمادگی داشته باشند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس این اطلاعیه که روز شنبه در صفحه توئیتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف منتشر شد، آمده است: از هموطنان دعوت می نماید ضمن حفظ آرامش با ایجاد آمادگی برای شرایط اضطراری احتمالی ارتباط خود را با سفارت به منظور آگاهی از توصیه های ضروری حفظ نمایند.
در پایان آمده است: سفارت جمهوری اسلامی سلامتی و امنیت اتباع ایرانی را حائز اهمیت دانسته و این موضوع را در اولویت وظایف خود قرار داده است.

اخیراً در کشورهای غربی و همچنین در کی یف، اظهاراتی در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین منتشر شده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه، چنین اطلاعاتی را تشدید تنش بی اساس و پوچ خواند.
وی تاکید کرد که روسیه هیچ تهدیدی برای کسی ندارد. در عین حال، پسکوف احتمال تحریکات برای توجیه چنین اظهاراتی را رد نکرد و هشدار داد که تلاش برای حل بحران در جنوب شرق اوکراین با زور، جدی ترین عواقب را در پی خواهد داشت.
سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه در تماس تلفنی با بلینکن همتای آمریکایی خود تاکید کرد که کارزار تبلیغاتی «تجاوز روسیه» به اوکراین اهداف تحریک آمیز را دنبال می کند.

لحن تهدید آمیز بلینکن در تماس تلفنی با همتای روس درباره اوکراینمقام اطلاعاتی روس: اوکراین به فکر ماجراجویی نظامی استواکنش مسکو به ادعای آمریکا درباره آمادگی روسیه برای حمله به اوکراینادعای منابع آمریکایی: روسیه هفته آینده به اوکراین حمله می‌کندآلمان خروج اتباع خود از اوکراین را لازم ندانست/ دبیرکل ناتو: باید برای بدترین شرایط آماده باشیم

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران