کد خبر:2983
پ
۱۳۹۹۰۹۰۱۱۳۲۶۳۳۳۵۱۲۱۶۴۸۳۲۴

ایران برون‌سپاری صدور روادید سیاحتی از افغانستان را بررسی می‌کند

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل اعلام کرد که برون‌سپاری صدور روادید سیاحتی برای مردم افغانستان را بررسی می‌کند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، همزمان با افزایش موج مهاجرت از افغانستان به ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که برون‌سپاری صدور ..

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل اعلام کرد که برون‌سپاری صدور روادید سیاحتی برای مردم افغانستان را بررسی می‌کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، همزمان با افزایش موج مهاجرت از افغانستان به ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که برون‌سپاری صدور روادید ساحتی را بررسی می‌کند.

بیانیه با اظهار اینکه نتایج بررسی متعاقباً اعلام خواهد شد، تاکید می‌کند که صدور روادید سیاحتی ایران در حال حاضر مانند گذشته توسط بخش کنسولی انجام می‌گردد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان پیش از این گفته بود که افغانستان اولویت اول در سیاست خارجی و نظام است و سیاست همسایگی یعنی اینکه روابط ما با کشورهای همسایه طوری باشد که قابل خدشه دار شدن نباشد.

تلاش دشمن برای ادامه تخریب روابط ایران و افغانستانپیگیری مصوبات اقتصادی ایران و افغانستان/ آمریکایی‌ها از استقلال و امنیت افغانستان خوشحال نیستندنظری: باید از ظرفیت‌های ایران و افغانستان استفاده شود

«بهادر امینیان» با بیان اینکه رابطه ایران با افغانستان را به سمت پیوندهای ساختاری ببریم تصریح کرد: ایران یک کشور فرهنگی بوده و هدف آن نیز مسائل فرهنگی است اما ارتباط فرهنگی ایران با افغانستان از طریق اقتصاد صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: باید مردم ایران و افغانستان احساس کنند که روابط آنها با همدیگر آینده را روشن می‎کند و می‌توانند صلابت، امنیت و رفاه داشته باشند.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران