کد خبر:7129
پ
۱۴۰۱۰۳۱۴۱۲۰۲۵۱۲۵۶۲۵۴۵۳۴۴۴

بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در رسانه‌های جهان

سخنان امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مورد توجه رسانه‌های بین المللی قرار گرفت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت سی و سومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ، باز..

سخنان امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مورد توجه رسانه‌های بین المللی قرار گرفت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت سی و سومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

شبکه المنار به پوشش مستقیم بیانات مقامات معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی پرداخت.

خبرگزاری یونیوز نوشت: امام خامنه ای اعلام کرد: در جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی با حضور ملت رقم خورد. ملت نظام جمهوری اسلامی را در انتخاباتی آزاد و شفاف انتخاب کرد با گذشت ۴۳ سال بیش از پنجاه انتخابات در کشور انجام شده است.

این رسانه عرب زبان به پوشش بخش های دیگری از بیانات مقام معظم رهبری درباره امام خمینی(ره) و اینکه نسل جوان نیازمند شناخت ابعاد شخصیت امام راحل است، هم پرداخت.

العهد لبنان هم گزارش داد: امام خامنه ای در بیانات خود فرمودند: یکی از ویژگی های بارز امام خمینی(ره) اعتماد کردن به مردم از روز اول بود.

کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری ,

این رسانه لبنانی هم بیانات رهبری درباره ابعاد شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و اینکه انقلاب اسلامی ایران به ابعاد معنوی و مادی انسان توجه کرده و نقش مردم در پیروزی انقلاب را مورد توجه قرار داد. این رسانه تیتر زد: امام خامنه ای در مراسم ارتحال امام خمینی: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین انقلاب است.

شبکه المسیره یمن هم تیتر زد: آیت الله خامنه‌ای: امام خمینی شخصیتی استثنایی بود که انقلاب را به اوج قله‌های پیشرفت رسانید. این شبکه یمنی بخشهایی از سخنان مقام معظم رهبری درباره ابعاد شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی و ضرورت آشنایی نسل جوان با اندیشه‌های امام خمینی(ره)، حضور مردم در صحنه، اشتباه بودن محسابات دشمنان را مورد توجه قرار داد.

شبکه الجزیره در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری بخشهایی از سخنان رهبر انقلاب را درباره تلاش دشمنان جمهوری اسلامی برای ایجاد رویارویی میان نظام و مردم پوشش داد.

العربی الجدید هم به پوشش بیانات رهبری درباره هجمه غرب علیه ایران و نیز توقیف نفت کش‌های یونانی، جنگ روانی دشمن علیه جمهوری اسلامی، و اینکه برخی به دنبال بحرانی نشان دادن اوضاع هستند و محاسبات اشتباه غرب پرداخت.

خبرگزاری رویترز با انتشار سخنان مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: محاسبه دشمن در قرار دادن مردم مقابل نظام غلط است.

روزنامه نشنال پست نیز با انتشار خبر مشابهی به بازنشر سخنان رهبری در عرصه جهانی پرداخت.

شبکه خبری سوئیس اینفو با تیتر «دشمنان» به دنبال ایجاد ناآرامی در ایران هستند، به پوشش خبری سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پرداخته است.

پایگاه خبری یو اس نیز با بازنشر سخنان رهبری به نقل از ایشان نوشت: امروز مهم‌ترین امید دشمنان در ضربه زدن به کشور منوط به ناآرامی‌ها است اما محاسبات‌ دشمنان همانند قبل اشتباه است.

روزنامه عرب نیوز نیز در صفحه توییتری رسمی خود به انتشار بخش‌هایی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی اقدام کرده است.

دیلی اکسپرس در وبسایت خبری و همچنین صفحه توییتری خود به نشر آن بخش از سخنان رهبری پرداخته که نسبت به اقدامات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران هشدار داد.

تایمز انگلیس نیز در خبری با اشاره به سخنان رهبری در اینباره که «دشمنان درقبال جمهوری اسلامی دچار اشتباه محاسباتی هستند» سخنان رهبر در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) را بازنشر کرد.

المیادین بخشی از سخنان مقام معظم رهبری درباره تنومند شدن درخت انقلاب ایران و بر باد رفتن همه آنچه غرب علیه آن داشته و نیز بخشهایی از بیانات رهبری درباره تلاش دشمنان برای ایجاد بلوا در ایران و اشتباه بودن محاسبات غرب پرداخت.

شبکه عربی اسکای نیوز وابسته به امارات هم به بخشهایی از بیانات رهبری درباره ایجاد اعتراض و ناآرامی در ایران از سوی دشمنان و نیز فرمایشات ایشان درباره توقیف نفتکش‌های یونانی اشاره کرد.

اسپوتنیک روسیه هم به نقل از مقام معظم رهبری آورده است: یونان دستور آمریکا در دزدیدن نفت ایران را اجرا کرد و نیروهای مسلح ما موفق به ضبط و توقیف (کشتی نفتی یونان) شدند.

این رسانه روس در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر غلط بودن محاسبات دشمنان و اینکه آمریکایی‌ها از مشاوران خائن ایرانی مشورت می‌گیرند و نیز اینکه آنها در توهم رودرو قرار دادن ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، هم پرداخت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران