کد خبر:5819
پ
۱۴۰۱۰۲۰۸۱۱۱۵۲۲۶۶۸۲۵۲۲۴۶۸۴

برگزاری نشست «ارائه گزارش آخرین وضعیت مقاومت سرافرازانه ملت فلسطین» در تهران/ گزینه مقاومت پیروز است

نشست «ارائه گزارش آخرین وضعیت مقاومت سرافرازانه ملت فلسطین» با حضور شخصیت‌های برجسته فلسطینی در تهران برگزار شد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشست ارائه گزارش «آخرین وضعیت مقاومت سرافرازانه ملت فلسطین» با حضور دکتر خلیل الحیة، از رهبران برجسته جنبش مقاومت اسلام..

نشست «ارائه گزارش آخرین وضعیت مقاومت سرافرازانه ملت فلسطین» با حضور شخصیت‌های برجسته فلسطینی در تهران برگزار شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشست ارائه گزارش «آخرین وضعیت مقاومت سرافرازانه ملت فلسطین» با حضور دکتر خلیل الحیة، از رهبران برجسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس، در محل دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه ملت فلسطین آغاز شد. در این نشست جمعی از فعالان عرصه فلسطین حضور دارند.

اسامه حمدان، نماینده سابق جنبش حماس در لبنان و خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در تهران دیگر میهمانان این نشست هستند.

در سخنان آغازین این نشست دکتر حسین رویوران گفت: ما باید بدانیم کجا هستیم و به کجا می خواهیم برویم. ما امروز به یک اتحاد موضع و عمل بین همه جریان های اسلامی نیاز داریم. امام خمینی (ره) این مسئله را از همان ابتدا به عنوان راهبرد آزادی فلسطین مطرح کردند.

وی افزود: آنچه امروز رخ داده این است اندیشه اسلامی بر دیگر تفکرات در فلسطین تفوق یافته است و وضعیت کامل فرق دارد. در مقابل، دشمن صهیونیست در تلاش برای ایجاد یک جامعه متجانس شکست خورده است. جامعه‌ای که در آستانه فروپاشی و تشتت شدید است.

رویوران در ادامه گفت: من فکر می کنم مهمترین موفقیت امام خمینی (ره) این بود که با روش انقلابی نوین خود توانست مجموعه بزرگی از ملت ها را برای دفاع از اسلام و فلسطین بسیج کند. استاد الحیة یک نمونه و الگوی اسلامی است که ۲۵ شهید را تقدیم اسلام کرده است مقدم ایشان را در تهران پایتخت مقاومت اسلامی گرامی می داریم.

گزینه مقاومت پیروز است و دیگر پروژه ها شکست خواهند خورد

دکتر خلیل الحیة از رهبران برجسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس هم در این نشست گفت: خدا را شاکریم که ما را در مسیر مقاومت قرار داد. می دانید که رژیم صهیونیستی عامل پروژه جهانی صهیونیسم است. صهیونیست ها از وضعیت ضعف امت سوء استفاده کردند و می خواستند آرمان فلسطین را حذف کنند. کار به جایی رسید که ساف حاکمیت این رژیم نامشروع بر دوسوم فلسطین را به رسمیت شناخت. ۳ دهه از مذاکرات ساف گذشته است اما آنها تا به امروز به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. در این مسیر سیاسی هدف این بود که روحیه مقاومت را با تخریب در فلسطینی ها بکشند.

وی گفت:‌ امروز آنها همکار صهیونیست ها شدند و ما را به زندانهای حکومت خودگردان انداختند.

دکتر الحیه در ادامه افزود: ما برای حفظ مقاومت و حقوق ملت فلسطین وارد انتخابات سال ۲۰۰۶ شدیم. اما نتیجه آن این بود که ما را با مردم فلسطین در محاصره قرار دادند.

وی همچنین گفت: پروژه‌ای که به دنبال آن بودند به شکست انجامید. تشکیلات خودگردان نه ساختاری دارد نه مشروعیتی دارد و نه قوانین، بلکه فقط یک فرد حاکم همه چیز در این ساختار است. فساد همه جانبه به جان این تشکیلات افتاده و مردم از آن متنفرند. طرفداران آن کسانی هستند از آن منفعتی می برند. در آخرین اخبار، رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که اجازه نخواهد داد تشکیلات خودگردان ساقط شود.

دکتر الحیه ادامه داد: اکثریت مردم ما به این نتیجه رسیده‌‌اند که مانع دموکراسی و آزادی آنها تشکیلات خودگردان و محمود عباس است. سال گذشته قرار بود ما انتخابات عمومی برگزار کنیم اما ۲۰ روز مانده به انتخابات، آن را لغوکردند. اما مقاومت بستری را فراهم کرد که ملت فلسطین به حقوق خود برسد. برنامه مقاومت، مقاومت با تمام امکانات و توان بود. شاهد هستیم که پویایی مردم نیز رشد کرده است. به شما بشارت می دهم بستری فراهم شده که ملت فلسطین به راحتی بتواند در مقابل صهیونیست ها بایستد. اکثریت مردم به این نتیجه رسیده اند که ما راهی جز مقاومت نداریم. ما اعلام می کنیم که مقاومت مسیر جدید خود را آغاز کرده است که ما آن را ادامه خواهیم داد. تلاش صهیونیست ها برای تقسیم مسجدالاقصی و غصب های جدید از عوامل تشدید مقاومت است.

وی همچنین گفت: دو عامل کمک کننده در داخل نیز وجود دارد، نخست ضعف حکومت خودگردان در سرکوب مردم و عدم حضور حکومت خودگردان در مناطق ب و ج عامل دوم است
در سرزمین های ۱۹۴۸ امروز فلسطینی های یک بمب ساعتی تبدیل شده‌اند، وابستگی ملی آنها و اقدامات سرکوبگرانه دشمن موجب این مسئله شده است. اما غزه موفق شد در وجه اول الگویی در ایجاد انسجام اجتماعی ارائه کند، بدون انجام همکاری امنیتی در وجه دوم در مقاومت مستقیم توانسته توانمندی های خود را گسترش داده و هر روز با دشمن درگیر است. مقاومت از طریق اتاق عملیات مشترک یک ارتباط تنگاتنگ با تمام فلسطین ایجاد کند.

دکتر الحیه افزود: دشمن سعی کرده بود غزه را تافته جدا بافته توصیف کند اما ما این معنا جا انداختیم که کل فلسطین یکپارچه است و این خط قرمز ما است. تکیه این مقاومت مومنانه تکیه‌اش بر خدا است و حامیانی دارد که در راس آن جمهوری اسلامی است. دشمن ما خوب دریافته ما آماده‌ایم و تصمیم گیرنده خود ما هستیم. ما موفق شدیم یک بازدارندگی ایجاد کنیم. هدف غایی ما آزادسازی کل فلسطین است. ما معتقدیم گزینه مقاومت پیروز است و دیگر پروژه ها شکست خواهند خورد. از این فرصت استفاده می کنم و گرامی می دارم یاد کسی را که مقاومت را در جای جای منطق پایه ریزی و حمایت کرد.

ملت فلسطین حمایت‌های ایران را به خوبی درک می‌کند

اسامه حمدان، نماینده سابق جنبش حماس در لبنان هم در این نشست گفت: توافق اسلو بازگشت فلسطینی ها را از بین برد، ما به دنبال وحدت سرزمین و ملت باهم هستیم و دشمن به دنبال تقسیم آن است. اسلو پیش از آنکه نتایج انتفاضه را لمس کنیم از هم دور کرد. ما تلاش های جدی انجام داده‌ایم تا فلسطینی های خارج را وارد مبارزه با رژیم صهیونیستی کنیم. ما به دنبال این مسئله هستیم.

وی در ادامه گفت: ملت فلسطین حمایت های ایران را به خوبی درک می کند اما نبرد شمشیر قدس این حمایت را آشکارتر از گذشته کرد. اما در حیطه روابط دو ملت موانع زیاد و بازیگران متعددی وجود دارند که مانع تراشی می کنند. ما به دنبال ایجاد زمینه های آن برای توسعه روابط ملت ها هستیم. در حوزه فرهنگی، متاسفانه در زمان جنگ این مسئله از اولویت ها خارج شد. صهیونیست ها به فرهنگ ما حمله کردند. ما کارهایی را در قدس آغاز کردیم تا فرهنگ فلسطین را به جوانان منتقل کنیم.

حمدان همچنین گفت: اخوان المسلمین تاریخی مبارزاتی در فلسطین دارند. شهید نواب صفوی هم نقشی مبارزاتی در فلسطین در همان دوره داشت. حماس از آن جریان به وجود آمد. آنها هنوز در این مسیر هستند.

وی افزود: عادی سازی به هیچ شکلی قابل قبول نیست. اما عادی سازی امروز ایجاد محوری جدید در منطقه به ریاست رژیم صهیونیستی است و فقط عادی سازی معمولی نیست. ما در داخل فلسطین مقاومت می کنیم و ملت های منطقه باید با عادی سازی مقابله کنند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران