کد خبر:5779
پ
۱۴۰۱۰۲۰۵۱۱۰۱۱۰۲۶۹۲۵۲۰۶۹۴۴

بلینکن: بازگشت به برجام بهترین راه‌حل برنامه‌ هسته‌ای ایران است

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه استماع نمایندگان مجلس سنای آمریکا بازگشت این کشور به برجام را بهترین گزینه برای کنترل برنامه‌ هسته‌ای ایران عنوان کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العربیه، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در جلسه ..

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه استماع نمایندگان مجلس سنای آمریکا بازگشت این کشور به برجام را بهترین گزینه برای کنترل برنامه‌ هسته‌ای ایران عنوان کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العربیه، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در جلسه استماع نمایندگان کنگره آمریکا گفت که همچنان معتقد است که دستیابی به توافق هسته ای با ایران به نفع واشنگتن است.

بلینکن در حالیکه در کمیته روابط خارجی سنا صحبت می‌کرد، اظهار داشت: ما همچنان معتقدیم که بازگشت به پایبندی به توافق بهترین راه حل در مقابل برنامه‌های هسته‌ای ایران است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین مدعی شد که برنامه‌های هسته‌ای ایران به دلیل خروج آمریکا از توافق پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی افزود: در دولت جو بایدن، ما ۱۰۷ مورد تحریم جدید علیه ایران وضع کرده ایم که ۸۶ مورد آن مربوط به سپاه و شاخه های آن از جمله نیروی قدس بوده است. هیچکدام از این تحریم ها به توافق هسته ای و مذاکرات ربطی ندارد. این تحریم ها چه به توافق برسیم یا در مذاکرات موفق نشویم، علیه سپاه ادامه خواهند داشت.

پیشرفت فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران نباید متوقف شودفیلم| افزایش صادرات نفت، پشتیبان قابل اتکای ایران در مذاکرات هسته ایترور دانشمندان هسته ای برای جلوگیری از مرجعیت علمی ایران است

بلینکن خطاب به باب منندز رئیس کمیته روابط خارجی و جیم ریچ عضو ارشد این کمیته درباره برجام و مذاکرات آمریکا برای بازگشت به اجرای این توافق با اشاره به خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا از برجام افزود: در مورد وضعیت مذاکرات باید بگویم که ما وضعیت بسیار چالش بر انگیزی را به ارث بردیم.

باب منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با نظر بلینکن مخالفت کرد و گفت توافق به نفع آمریکا نخواهد بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران