کد خبر:2418
پ
۱۳۹۸۱۱۲۶۱۰۱۹۰۱۹۲۸۱۹۶۸۶۶۵۴

بیانیه ایران درباره سوء استفاده رژیم صهیونیستی از سازوکارهای بین‌المللی

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در بیانیه‌ای درباره سوء استفاده رژیم صهیونیستی از سازوکارهای بین‌المللی برای توجیه جنایات کنونی خود موضع کشورمان را تصریح کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بیانیه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران که در نشست روز پنجشنبه به وقت ..

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در بیانیه‌ای درباره سوء استفاده رژیم صهیونیستی از سازوکارهای بین‌المللی برای توجیه جنایات کنونی خود موضع کشورمان را تصریح کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بیانیه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران که در نشست روز پنجشنبه به وقت محلی در مجمع عمومی سازمان ملل قرائت شد، از جمله آمده است: جمهوری اسلامی ایران همواره نسل کشی را تحت هر شرایطی محکوم و غیرقابل توجیه می داند. کشور ایران در دوران جنگ جهانی دوم میزبان آوارگان از کشورهای اروپا بوده است.

جنایات دوران جنگ جهانی دوم به خاطر دو انگیزه نژادپرستی و توسعه طلبی رخ داد و در حال حاضر رژیم صهیونیستی میراث دار این دو خوی شیطانی است. رویکرد نژاد پرستانه این رژیم در اسناد متعدد بین المللی مورد تصریح قرار گرفته و علیرغم اراده مستحکم جامعه بین المللی، اسرائیل به عنوان تنها رژیم نژاد پرست با ایدئولوژِی توسعه طلبی باقی مانده است.

اسرائیل پیوسته تلاش کرده است از قربانیان جنگ جهانی دوم و یهودیان به عنوان توجیهی برای اقدامات خود بهره ببرد. این درحالی است که این رژیم و سردمداران آن با نقض قوانین بین المللی طی هفت دهه گذشته، تمام مصادیق جرایم جنایت علیه بشریت را علیه مردم فلسطین و مردمان کشورهای همسایه خود مرتکب شده اند.

نسل کشی، ترور، پاکسازی نژادی، تخریب منازل و محاصره انسانی از جمله جنایاتی است که رژیم صهیونیستی پیوسته مرتکب می شود.

پیشگیری از تکرار فجایع تاریخی، نیازمند پژوهش های تاریخی است که باید بدون قضاوت و پیش داوری های سیاسی صورت پذیرد و لذا چنین رویکرد های تضییقی مثل قطعنامه امروز در مورد هولوکاست مورد پذیرش نخواهد بود.

این بیانیه ضمن برائت از مفاد قطعنامه مجمع عمومی و تعاریف ارایه شده در آن، تصریح می کند که چنین سندی نباید به عنوان رویکردی اجماعی قلمداد شود.

ادامه رسوایی پگاسوس؛ جاسوسی نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی از ساکنان سرزمین اشغالیمانور مشترک هوایی آمریکا و رژیم صهیونیستینماینده ایران: شورای امنیت رژیم اسرائیل را وادار به پایان اشغالگری کند

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران