کد خبر:1976
پ
۱۴۰۰۱۰۱۸۰۴۱۰۲۹۵۹۶۲۴۴۸۸۱۸۴

تأکید روسیه بر حمایت از گفت‌وگوهای عربستان و ایران

رئیس کمیته بین‌الملل مجلس دومای روسیه خواستار گفت‌وگو بین ریاض و تهران برای کاهش تنش در منطقه شد و گفت که مسکو از این گفت‌وگوها حمایت می‌کند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «لئونید اسلوتسکی» رئیس کمیته بین‌الملل مجلس دومای روسیه روز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری «تاس» اظها..

رئیس کمیته بین‌الملل مجلس دومای روسیه خواستار گفت‌وگو بین ریاض و تهران برای کاهش تنش در منطقه شد و گفت که مسکو از این گفت‌وگوها حمایت می‌کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «لئونید اسلوتسکی» رئیس کمیته بین‌الملل مجلس دومای روسیه روز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری «تاس» اظهار داشت که «ما از تلاش‌های میانجی‌گری سازمان ملل متحد، از جمله هانس گراندبرگ فرستاده ویژه دبیرکل در امور یمن که اخیرا از مسکو بازدید کرد، حمایت می‌کنیم».

اسلوتسکی با تأکید بر اینکه روسیه آماده است در چارچوب مفهوم امنیت جمعی خود در منطقه خلیج فارس از گفت‌وگوهای عربستان سعودی و ایران حمایت می‌کند، افزود: در چارچوب این اهداف، بر اهمیت گفت‌وگو بین عربستان و ایران تأکید می‌کنیم که ممکن است به رفع اختلافات قدیمی و رسیدگی به وضعیت منطقه کمک کند.

تاکنون چهار دور مذاکرات میان تهران و ریاض در بغداد برگزار شده است و عراق به زودی میزبان دور پنجم این گفت‌وگوها خواهد بود.

ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد روز چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه العهد نیوز عراق گفت: بغداد تا کنون میزبان چهار دور از گفت وگوهای ایران و عربستان بوده و به زودی میزبان دور پنجم آن هم خواهد بود.

انتهای پیام

فدراسیون صنعت نفت ایران