کد خبر:7058
پ
۱۴۰۱۰۳۱۲۱۹۰۱۰۸۱۷۱۲۵۴۴۶۱۴۱۰

تاکید امیرعبداللهیان بر توسعه روابط ایران و کنیا به‌ویژه در بخش تجاری و خصوصی

وزیر خارجه ایران و همتای کنیایی او طی تماس تلفنی در مورد مسائل مختلف رایزنی و بر اهمیت تقویت همکاری دوجانبه تأکید کردند؛ امیرعبداللهیان گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای گسترش روابط در همه زمینه‌ها و از جمله تجاری و بخش خصوصی بین دو کشور وجود دارد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری ت..

وزیر خارجه ایران و همتای کنیایی او طی تماس تلفنی در مورد مسائل مختلف رایزنی و بر اهمیت تقویت همکاری دوجانبه تأکید کردند؛ امیرعبداللهیان گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای گسترش روابط در همه زمینه‌ها و از جمله تجاری و بخش خصوصی بین دو کشور وجود دارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم؛ «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران و خانم «ریچل اومامو»، وزیر امور خارجه کنیا درباره مناسبات دوجانبه و بین‌المللی گفت‌و‌گو و تبادل‌نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان امروز پنجشنبه با اشاره به وجود پیشرفت در روند برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور، بر اهمیت روابط با آفریقا به‌ویژه کشور کنیا تاکید کرد و لزوم هم‌افزایی بین جمهوری اسلامی ایران و کنیا در مورد برخی تهدیدهای مشترک در عرصه بین‌المللی نظیر تروریسم و دزدی دریایی را نیز یادآور شد.

دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به روند مثبت مهار همه‌گیری کرونا در ایران، بر آمادگی کشورمان برای ارسال کمک‌های بشردوستانه در زمینه پزشکی نظیر واکسن به کنیا و قاره آفریقا تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن دعوت از وزیر امور خارجه کنیا برای سفر به تهران، همکاری دو کشور را در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی حائز اهمیت خواند و خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای گسترش روابط در همه زمینه‌ها و از جمله تجاری و بخش خصوصی بین دو کشور وجود دارد.

خانم ریچل اومامو؛ وزیر امور خارجه کنیا نیز در این گفت‌و‌گوی تلفنی با تاکید بر جایگاه مهم ایران، توسعه مناسبات میان دو کشور را خواستار شد و با اشاره به در پیش بودن جلسات کمیسیون مشترک دو کشور ابراز امیدواری کرد برگزاری این کمیسیون منجر به توسعه و‌ گسترش بیشتر روابط تهران و نایروبی شود.

وزیر امور خارجه کنیا توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ دو طرف در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد.

در این تماس، نحوه تسهیل امور کنسولی مرتبط با اتباع دو کشور مورد بررسی قرار گرفت؛ طرفین در این تماس تلفنی، آخرین تحولات مذاکره برای رفع تحریم‌ها و موضوع جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند.

امیرعبداللهیان: مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملاً غیرسازنده می‌دانیم

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران