کد خبر:5377
پ
۱۴۰۰۰۸۰۵۱۷۵۸۱۲۱۵۹۲۳۹۱۵۳۷۴

تاکید ایران بر توسعه روابط با آفریقای جنوبی

وزیر خارجه در تماس با وزیر خارجه آفریقای جنوبی با اشاره به اهمیت قاره آفریقا در سیاست خارجی ایران، بر عزم جدی دولت برای توسعه روابط با این قاره به ویژه با آفریقای جنوبی تاکید کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز پنجشن..

وزیر خارجه در تماس با وزیر خارجه آفریقای جنوبی با اشاره به اهمیت قاره آفریقا در سیاست خارجی ایران، بر عزم جدی دولت برای توسعه روابط با این قاره به ویژه با آفریقای جنوبی تاکید کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز پنجشنبه، با خانم «نالدی پاندور»، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در خصوص مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به صورت تلفنی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، با اشاره به اهمیت قاره آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر عزم جدی دولت جدید ایران برای توسعه روابط با این قاره به ویژه با آفریقای جنوبی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان روابط دو کشور را در عرصه های مختلف خوب ارزیابی کرد و با اشاره به برگزاری موفق چهاردهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور از آمادگی کشورمان برای برگزاری پانزدهمین کمیسیون مشترک در آینده نزدیک خبر داد و تأکید کرد، فرصت ها و ظرفیت های فراوانی در روابط دو کشور وجود دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به حمایت ایران و آفریقای جنوبی از مواضع یکدیگر در سازمانهای بین المللی، بر تداوم این روند و همکاری دو کشور در مجامع بین المللی تأکید کرد.

امیرعبداللهیان به مواضع خوب آفریقای جنوبی در قبال مسأله فلسطین اشاره و اظهار داشت، شما در کشور خود آپارتاید را تجربه کرده اید و به خوبی وضعیت فعلی آپارتاید علیه مردم فلسطین را درک می کنید.

وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ایران را دوست خوب آفریقا توصیف و تأکید کرد روابط با ایران برای آفریقای جنوبی دارای اهمیت است.

وی ضمن تقدیر از حمایت های ایران از آفریقای جنوبی در سازمانهای بین المللی، افزود: ما فلسطین را دوست خودمان می‌دانیم.

نالدی پاندور ضمن تکرار دعوت رئیس جمهور آفریقای جنوبی از رئیس جمهور اسلامی ایران، ابراز امیدواری نمود، سفر آتی رئیس جمهور اسلامی ایران به آفریقای جنوبی پایه ریز جهش روابط دوجانبه باشد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران