کد خبر:6438
پ
۱۴۰۱۰۲۲۷۱۸۲۹۰۳۴۴۹۲۵۳۴۴۶۱۳

تاکید بر تقویت مناسبات اقتصادی در دیدار امیرعبداللهیان و وزیر خارجه اسلواکی

اینگرید بروثکوا وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی در دیدار با حسین امیرعبداللهیان بر اهمیت تقویت ارتباطات سیاسی و مناسبات اقتصادی تاکید کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اینگرید بروثکوا معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی که برای شرکت در نشست رایزنی های سیاسی معاونین وزر..

اینگرید بروثکوا وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی در دیدار با حسین امیرعبداللهیان بر اهمیت تقویت ارتباطات سیاسی و مناسبات اقتصادی تاکید کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اینگرید بروثکوا معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی که برای شرکت در نشست رایزنی های سیاسی معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواکی به تهران سفر کرده است بعد از ظهر امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز رضایتمندی از نتایج رایزنی های سیاسی میان معاونین دو وزارتخانه، آمادگی کشورمان برای ارتقاء و تعمیق همکاری های سیاسی و اقتصادی دوجانبه و نیز در سازمان های بین المللی را ابراز داشت.

وزیر امور خارجه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی را فرصت مناسبی به منظور گفتگو در زمینه های جدید تجاری و اقتصادی ذکر کرد.

واکنش «امیرعبداللهیان» به ترور خبرنگار الجزیرهامیرعبداللهیان: کوبا شریک راهبردی ایران استتبادل نظر امیرعبداللهیان با همتای آذربایجانی درباره روابط دوجانبهامیرعبداللهیان: اگر آمریکا تصمیم سیاسی خود را بگیرد توافق خوب در دسترس است

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره تحولات جاری در منطقه، به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالف با جنگ و آسیب به مردم غیرنظامی اشاره و اظهار داشت متاسفانه در منطقه ما نیز از جمله در افغانستان، فلسطین و یمن صحنه های دلخراش آسیب به مردم عادی، زنان و کودکان را شاهدیم و لازم است نهادها و سازمانهای بین المللی و اروپایی رویکرد مناسبی را اتخاذ و توجه بیشتری را در این موضوع صورت دهند.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی نیز در این دیدار با ابراز خوشوقتی از برگزاری نشست رایزنی های سیاسی میان دو‌کشور بر اهمیت تقویت ارتباطات سیاسی و مناسبات اقتصادی فیمابین دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران