کد خبر:2977
پ
۱۳۹۹۱۲۰۹۱۳۱۲۴۴۱۷۰۲۲۳۱۷۹۱۴

تاکید شمخانی بر ضرورت متوازن سازی تعهدات در مذاکرات وین

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توئیتی بر ضرورت متوازن سازی تعهدات در مذاکرات وین تاکید کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در توئیتی نوشت: با وجود پیشرفت‌های محدود در مذاکرات وین، هنوز با شکل‌گیری توازن ضرو..

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توئیتی بر ضرورت متوازن سازی تعهدات در مذاکرات وین تاکید کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در توئیتی نوشت: با وجود پیشرفت‌های محدود در مذاکرات وین، هنوز با شکل‌گیری توازن ضروری در تعهدات طرفین فاصله داریم. تصمیمات سیاسی در واشنگتن لازمه ایجاد توازن در تعهدات برای دستیابی به توافق خوب است.

شمخانی: نمایش رفع تحریم اقدامی سازنده تلقی نمی‌شودشمخانی: حق هسته‌ای ایران با هیچ توافقی قابل محدود شدن نیست

وزارت خارجه آمریکا جمعه‌شب اعلام کرد که این کشور با اعمال برخی معافیت‌های تحریمی، شرایطی را فراهم کرده است که کشورها و شرکت‌های خارجی بتوانند با ایران در پروژه‌های نیروگاه اتمی بوشهر، نیروگاه آب سنگین اراک و راکتور تحقیقاتی تهران همکاری کنند.

برخی از رسانه‌های کشورهای غربی و به‌تبع آنها رسانه‌های داخلی از اقدام دولت آمریکا به‌عنوان «لغو تحریم‌ها» یاد کرده و مدعی شده‌اند که اقدام واشنگتن با هدف نشان دادن حسن‌نیت به ایران جهت تسهیل مذاکرات هسته‌ای در وین صورت گرفته است؛ در حالی که بررسی دقیق‌تر اقدام آمریکا نشان می‌دهد که این ارزیابی صحیح نیست.

اقدامی که دولت آمریکا انجام داده است در واقع رفع تحریم نیست بلکه معافیت‌های مربوط به برخی از همکاری‌های هسته‌ای با ایران را مجدداً احیا کرده است، این معافیت‌ها خردادماه سال ۱۳۹۹، یعنی حدود دو سال بعد از خروج آمریکا از برجام در دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» لغو شده بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران