کد خبر:7024
پ
۱۴۰۱۰۳۱۱۱۷۱۰۱۸۶۷۳۲۵۴۳۹۳۶۴

تجدید بیعت فعالان حوزه فلسطین با آرمان‌های امام راحل(ره)/ یادگار امام: انقلاب اسلامی بر گفتمان‌های غیرمقاومت خط بطلان کشید

در آستانه سی و سومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، فعالان حوزه فلسطین و مقاومت با آرمان‌های امام راحل(ره) تجدید بیعت کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،در این مراسم که امروز چهارشنبه در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با قرائت آیاتی از ..

در آستانه سی و سومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، فعالان حوزه فلسطین و مقاومت با آرمان‌های امام راحل(ره) تجدید بیعت کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،در این مراسم که امروز چهارشنبه در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد؛ شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و فعالان حوزه مقاومت و فلسطین و نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطین و خانم هدی الموسوی خواهر شهید سید عباس الموسوی دبیرکل سابق حزب الله لبنان حضور داشتند .

خانم الموسوی با بیان تاثیرات عمیق و گسترده پیروزی انقلاب اسلامی و رهنمودهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بر شکل‌گیری مقاومت بر ضد اشغالگری، بر ادامه جهاد و مبارزه همه جانبه با اشغالگران صهیونیست تا آزادی تمام سرزمین‌ فلسطین به ویژه قدس شریف تاکید کرد.

سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در سخنانی به تشریح تاثیرات شگرف پیروزی انقلاب اسلامی و نقش بسیار بزرگ حضرت امام خمینی(ره) در تقویت مبارزات ملت فلسطین و مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و حامیان آن و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان اسلام پرداخت.

تجدید میثاق با آرمان امام و رهبری برای تداوم جهاد و مبارزه همه جانبه با صهیونیسم تا آزادی تمام سرزمین های فلسطین از بحر تا نهر، تبیین ضرورت همبستگی ملی و امتی با آرمان فلسطین، تبیین ضرورت تهدید وجودی رژیم صهیونیستی برای توسعه و امنیت ملی و امتی، تاکید بر تکلیف ملی و دینی حمایت از فلسطین و مقابله با دشمن صهیونیستی، اعلام مخالفت با روند خیانت رژیم های عربی و اسلامی به آرمان فلسطین و مساوی دانستن رابطه با اسرائیل با خیانت به امت و اسلام، تاکید بر فلسطین، کل فلسطین، از بحر تا نهر و رد هر راهکاری که حقوق حقه ملت فلسطین به طور کامل در آن لحاظ نشده باشد مانند راهکار تشکیل دو دولت، و ضرورت پیگیری جنایات رژیم صهیونیستی در دادگاه بین المللی کیفری به اتهام ارتکاب جنایات جنگی(نقض قوانین حقوق بشر دوستانه و کنوانسیون های چهار گانه ژنو) مهمترین اهداف برگزاری این تجمع به گفته ابطحی است.

در این مراسم همچنین، یک گروه فعال هنری نوجوان به اجرای سرود با محوریت مسئله فلسطین پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار امام راحل(ره) از دیگر سخنرانان این مراسم بود که طی آن یکی از مهمترین تاثیرات انقلاب اسلامی بر مسئله فلسطین را خط بطلان کشیدن بر گفتمان‌های غیر مقاومت اعلام کرد و گفت انقلاب اسلامی توانست مسئله فلسطین را به مسئله نخست جهان اسلام تبدیل کند.

تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) با بیان اینکه، جمع حاضر به مرقد امام راحل(ره) آمده‌اند تا یاد مظلومیت مردم فلسطین را زنده نگه دارند، بیان کرد: انقلاب اسلامی، مسئله فلسطین را از یک مسئله جغرافیایی، تاریخی و ملی به یک مسئله دینی، الهی و موضوعی تبدیل کرد که به آبرو و غیرت دنیای اسلام گره می‌خورد.

به گفته وی، حماس و جهاد اسلامی در این گفتمان جدیدی که انقلاب اسلامی به وجود آورد، پا به صحنه فلسطین گذاشتند و فریاد الله اکبر در نبرد با صهیونیست‌ها شکل گرفت و این کار بزرگی بود که امام راحل(ره) در دوره ما به واسطه مسئله فلسطین انجام داد، امام راحل(ره) درد دین را در زندگی بشریت همه مردم به وجود آورد ، مردمی که با مادی‌گرایی مخالف بودند.

یادگار امام راحل(ره) تصریح کرد راه حل نهایی همانی است که رهبر انقلاب اسلامی به عنوان راه حل نهایی فلسطین مطرح کردند که باید همه پرسی فراگیری برگزار شود و اینکه مردم فلسطین، خودشان باید سرنوشت خود را تعیین کنند.

سید حسن خمینی در پایان خاطر نشان کرد تردید نداشته باشید که امروز معیار عدالت خواهی برای هر آزاده‌ای در دنیا، اظهانظر و موضع گیری صریح در مسئله فلسطین است و اگر کسی واقعا به دنبال آزادی و عدالت و حقوق بشر است و به دنبال دروغ گفتن نیست، باید در مسئله فلسطین صادقانه، سریع و شفاف موضع خود را اعلام کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن اختری رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین هم در این مراسم بر پایبندی به آرمان‌های امام راحل(ره) در خصوص مسئله فلسطین و حمایت از مقاومت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

خاطر نشان می‌شود مراسم تجدید میثاق فعالان، سازمان‌های مردم نهاد و اصحاب رسانه با آرمان رهایی قدسِ امام و رهبری با همکاری جمعیت دفاع از ملت فلسطین، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، انجمن بین‌المللی ضد صهیونیستی کنگره قدس شریف، اتحادیه بین‌المللی نوجوانان وجوانان مخالف اشغالگری و مجمع سازمان‌های غیردولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف برگزار شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران