کد خبر:4760
پ
۱۴۰۱۰۱۰۷۱۴۰۶۳۰۱۲۰۲۵۰۴۲۸۵۴

تحولات جاری محور گفت‌وگوی معاون سفارت ایران و رئیس شورای علمای شیعه افغانستان

معاون سفارت ایران در کابل در دیدار با رئیس شورای علمای شیعه افغانستان درباره تحولات جاری این کشور تبادل نظر کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت ایران در کابل با «آیت الله صالحی» رئیس شورای علمای شیعه افغانستان درباره تحولات جاری این کشور و کمک..

معاون سفارت ایران در کابل در دیدار با رئیس شورای علمای شیعه افغانستان درباره تحولات جاری این کشور تبادل نظر کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت ایران در کابل با «آیت الله صالحی» رئیس شورای علمای شیعه افغانستان درباره تحولات جاری این کشور و کمک‌های بشردوستانه ایران گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

رئیس شورای علمای شیعه افغانستان نیز در این دیدار از کمک‌های ایران در طول سالیان گذشته به مردم کشورش قدردانی کرد.

آیت الله صالحی همچنین خواستار تداوم مساعدت‌ها و کمک‌های مومنانه و بشردوستانه ایران به مردم افغانستان شد.

پیش از این معاون سفارت ایران در کابل با حضور در نمازجمعه غرب کابل گفته بود که تامین امنیت مردم افغانستان به ویژه شیعیان از جمله خواست‌های اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

روابط تجاری محور دیدار معاون سفیر ایران با وزیر اقتصاد طالبانگسترش روابط تجاری محور دیدار معاون سفیر ایران با وزیر تجارت طالباندیدار معاون سفیر ایران با «مولوی خیرخواه»/ ایران هرگز مردم افغانستان را تنها نمی‌گذارد

وی خاطرنشان کرده بود که در سفر اخیر نماینده ویژه رئیس‌جمهور ایران به کابل نیز در این رابطه با مقام های طالبان نیز بحث و تبادل‌نظر شده بود.

مرتضوی همچنین گفته بود که جمهوری اسلامی ایران تمام‌قد در کنار ملت افغانستان ایستاده و برای صلح، امنیت و صلابت آن‌ها تلاش می‌کند.

انتهای پیام

فدراسیون صنعت نفت ایران