کد خبر:3727
پ
۱۴۰۰۰۳۲۵۱۹۵۱۰۷۱۹۲۲۲۹۹۳۴۷۴

تشکیل ستاد بحران در وزارت خارجه برای تسهیل خروج شهروندان ایرانی از اوکراین

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از تلاش وزیر خارجه برای ارائه خدمات فوری به ایرانیان مقیم اوکراین و تسهیل خروج هموطنانمان از این کشور خبر داد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در باره اقدامات این وزارتخانه جهت رسی..

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از تلاش وزیر خارجه برای ارائه خدمات فوری به ایرانیان مقیم اوکراین و تسهیل خروج هموطنانمان از این کشور خبر داد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در باره اقدامات این وزارتخانه جهت رسیدگی به امور ایرانیان مقیم اوکراین و حل و فصل مشکلات آن ها در شرایط توسعه تنش ها اظهار داشت: با شروع بحران و بالا گرفتن تنش ها در منطقه، وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در کیف از ۲۴ و ۲۵ بهمن تا به امروز اقدامات گسترده و متنوعی را در این خصوص انجام داده اند. با توجه به پیش بینی های دقیقی که در وزارت امورخارجه انجام شده بود و تحولاتی که امروز شاهد آن هستیم از قبل به عنوان محتمل ترین سناریو به اطلاع مراجع و نهادهای ذیربط نیز رسانده شده بود، ستاد بحران سریعا در محل وزارت امور خارجه تشکیل و تلاش گردید تا حداکثر هماهنگی ها میان صف و ستاد با هدف مدیریت بهتر اوضاع و در صورت لزوم، تسهیل خروج شهروندان و دانشجویان ایرانی انجام پذیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه با وزاری خارجه هر دو کشور گفتگو داشت. ایشان همچنین چندین بار با سفیر کشورمان در کی‌یف تماس تلفنی برقرار نموده و دستورالعمل های لازم در جهت ارائه خدمات فوری و ویژه به ایرانیان مقیم را مورد تاکید قرار دادند و در آخرین اقدام نیز با وزیرخارجه مجارستان گفتگوی تلفنی داشت تا خروج ایرانیان از مرزهای آن کشور را تسهیل نماید.

سعید خطیب زاده تصریح کرد: پیگیری وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین، به روز رسانی اطلاعات و مشخصات تماس و محل اقامت ایرانیان مقیم و ایجاد بانک اطلاعات در این زمینه، اختصاص شماره تلفن ویژه جهت تماس ایرانیان مقیم با معاونت کنسولی وزارت امور خارجه به صورت بیست و چهار ساعته و همچنین اقدام مشابهی از سوی سفارت کشورمان در کی‌یف، تهیه و انتشار اطلاعیه سفارت در خصوص لزوم‌ هوشیاری و آمادگی برای شرایط اضطراری از دیگر اقدامات این وزارت خانه است.

همچنین سفارت کشورمان در کی‌یف در تماس مداوم با کلیه اتباع ایرانی بویژه دانشجویان بوده و به صورت تلفنی و حضوری به‌ سوالات و درخواست های ایرانیان عزیز پاسخ خواهد گفت. دریافت نظرات و درخواست‌های ایرانیان از طریق تماس های تلفنی و صفحات سفارت در فضای مجازی، ارائه خدمات کنسولی فوری به برخی متقاضیان در طول شبانه روز، پاسخگویی به سوالات و نگرانی های ایرانیان و دانشجویان در شبکه های مختلف اجتماعی و دیدار سفیر کشورمان با جمع های مختلفی از دانشجویان ایرانی از دیگر اقدامات ما در این زمینه بوده است.

سرکشی سفیر کشورمان در اوکراین به محل اسکان دانشجویان ایرانیپوشش زنده تحولات اوکراین| روسیه: تمامی اهداف روز نخست عملیات نظامی در اوکراین بدست آمده/اوکراین: مردم خانه‌ها را ترک نکنندپوشش زنده تحولات اوکراین| دستور پوتین برای آغاز عملیات نظامی در دونباس/پوتین: گزینه دیگری نداشتیم/ ایران طرفین را به توقف درگیری دعوت کرد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران