کد خبر:2485
پ
۱۴۰۰۰۸۲۶۲۱۴۷۰۳۷۷۱۲۴۰۷۲۳۳۴

تماس تلفنی اردوغان با آیت‌الله رئیسی/ رئیس‌جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلندمدت و همه‌جانبه دارد

رؤسای جمهور ایران و ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی روابط دوجانبه و منطقه‌ای را مورد بررسی قرار داده بر ضرورت تقویت سطح همکاری‌ها و هماهنگی‌های تهران ـ آنکارا تأکید کردند. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شنبه‌شب در پاسخ به تماس تلفنی رجب طیب اردوغان همتای ترکیه‌ای خود با ..

رؤسای جمهور ایران و ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی روابط دوجانبه و منطقه‌ای را مورد بررسی قرار داده بر ضرورت تقویت سطح همکاری‌ها و هماهنگی‌های تهران ـ آنکارا تأکید کردند.

 

آیت الله سید ابراهیم رئیسی شنبه‌شب در پاسخ به تماس تلفنی رجب طیب اردوغان همتای ترکیه‌ای خود با اشاره به ظرفیت‌های توسعه روابط و همکاری‌های تهران ـ آنکارا در حوزه‌های دوجانبه و منطقه‌ای اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلندمدت و همه‌جانبه دارد و از برنامه‌ریزی برای همکاری‌های راهبردی با ترکیه استقبال می‌کنیم.

آیت‌الله رئیسی بر لزوم احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها به‌عنوان تنها راه امنیت و ثبات پایدار در مناطق مختلف منطقه تأکید کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز با بیان اینکه ترکیه فهرستی از همکاری‌های اقتصادی مختلف را برای تقویت و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران آماده کرده است، ابراز علاقه‌مندی کرد که به‌زودی به تهران سفر کند.

رئیس جمهور ترکیه با تأکید بر استمرار تأمین انرژی ترکیه توسط ایران، گفت: ترکیه ایران را تأمین‌کننده قابل اطمینان انرژی می‌داند و به‌دنبال افزایش سطح همکاری‌های خود با تهران است.

اردوغان همچنین با اشاره به سفر آیت الله رئیسی به مسکو و دیدار با آقای پوتین ابراز امیدواری کرد به‌زودی نتایج و دستاورهای مفید این سفر در مناطق مختلف نمایان شود و بر همراهی کشورش با ایران برای امنیت منطقه تأکید کرد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران