کد خبر:5042
پ
۱۳۹۹۰۶۱۱۱۵۲۸۵۳۳۳۳۲۱۱۱۷۱۹۴

حکیم: به‌نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و عربستان و مذاکرات هسته‌ای صلح منطقه‌ای را تقویت می‌کند

رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت که به سرانجام رسیدن مذاکرات در منطقه و از همه مهم‌ترین مذاکرات وین می‌تواند برای منطقه و حتی عراق مثبت باشد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه گفتگو با شبکه «الشرقیه» با بیان اینکه واقعیت‌های زم..

رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت که به سرانجام رسیدن مذاکرات در منطقه و از همه مهم‌ترین مذاکرات وین می‌تواند برای منطقه و حتی عراق مثبت باشد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه گفتگو با شبکه «الشرقیه» با بیان اینکه واقعیت‌های زمانی و مکانی و انتظارات ملت ایجاب می‌کند که همه انعطاف نشان دهند و مسائل حل شود، گفت: معتقدم که همین هم خواهد شد.»

او افزود: «این یک بحران استثنایی در مقایسه با بحران‌های سیاسی پیشین عراق نیست و بخش بزرگی از آن به یاری خداوند قابل حل است فقط کمی زمان و آرامش می‌خواهد که در ماه رمضان که ماه عبادت و تأمل و بازنگری است به دست می‌آید. در نهایت ما جز یکدیگر کسی را نداریم.»

وی در ادامه با اشاره به اینکه عراق بخشی از یک نظام بین‌المللی است که در آن تأثیر می‌گذارد و از آن تأثیر می‌پذیرد، عنوان کرد: «تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای جاری بازتاب مثبت بر منطقه و امنیت آن خواهد داشت و عراق هم بخشی از این منطقه است.»

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که به نتیجه رسیدن توافق هسته‌ای با ایران و موفقیت مذاکرات ایران و عربستان و نیز مذاکرات کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با سوریه همگی گام‌هایی است که صلح منطقه‌ای را تقویت می‌کند. این موضوع ربطی به دخالت خارجی ندارد، بلکه موضوع واقعیت‌های عراق در منطقه‌ای است که مانند هر کشور دیگری از آن تأثیر می‌پذیرد و در آن تأثیر می‌گذارد.

حکیم همچنین درباره سرانجام تشکیل دولت در عراق تصریح کرد: «همه نیروهای سیاسی نیروهایی پخته و بالغ هستند که منافع عالی کشور را در نظر می‌گیرند و سران‌شان خردمندی لازم را دارند و من به عملکرد آن‌ها امیدوارم. اگر خدای ناکرده کار به ریختن خون بکشد ــ که البته هیچ نشانه‌ای از رسیدن به چنین وضعیتی در آینده دیده نمی‌شود ــ فکر می‌کنم حتما مرجعیت عالی شیعه در نجف اشرف موضع خواهد گرفت.»

عراق|از رایزنی العامری با سفیران خارجی تا کلاف پیچیده تشکیل دولت جدیدتداوم مواضع سرسختانه درباره انتخاب رئیس جمهور عراقتوافق تنها راه خروج عراق از بن‌بست سیاسی

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران