کد خبر:3236
پ
۱۳۹۶۰۲۱۲۱۳۲۶۲۶۱۴۴۱۰۷۰۴۲۸۴

خالد مشعل: حمایت ایران از مسئله فلسطین غیر مشروط است

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس با ستایش از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از مقاومت ملت فلسطین تاکید کرد تفاوت ایران با بقیه کشورهای حامی فلسطین آن است که تهران بدون قید و شرط از ملت فلسطین و مقاومت آن حمایت می‌کند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی ..

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس با ستایش از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از مقاومت ملت فلسطین تاکید کرد تفاوت ایران با بقیه کشورهای حامی فلسطین آن است که تهران بدون قید و شرط از ملت فلسطین و مقاومت آن حمایت می‌کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در خارج از فلسطین اشغالی در گفتگویی در فضای مجازی مواضع جنبش را در رابطه با مسایل مختلف اعلام کرد.

به گفته مشعل که سخنانش در رسانه‌های مختلف فلسطینی هم منتشر شده، تاریخ روابط حماس با ایران از دهه نود میلادی باز می گردد،

او این روابط را براساس فلسفه عمومی حماس به عنوان یک جنبش مقاومت که نمی‌تواند از عمق عربی و اسلامی اش چشم پوشی کند اعلام کرد.

به گفته این رهبر حماس: تفاوتی که ایران با دیگر کشورهای حامی ملت فلسطین دارد آن است که این کشور از ملت فلسطین و مقاومت آن حمایت کرده و این رابطه در برگیرنده حاشیه‌ای از همکاری نظامی چه در بعد پشتیبانی و چه در بعد انتقال دانش فنی تولید سلاح است.

او تاکید کرد: حمایتی که ما از ایران دریافت می‌کنیم غیر مشروط است.

مشعل با اشاره به قدرت گرفتن مقاومت در فلسطین اشغالی تاکید کرد، به رغم هماهنگی‌های امنیتی (تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی) میانگین عملیات مقاومت طی سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ بیشتر شده است.

او تاکید کرد با تمام قوا به دنبال توسعه مقاومت چه از لحاظ تاکتیک و چه ابزار هستیم.

گفتنی است تشکیلات خودگردان با همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی هر نوع اقدام ضد صهیونیستی را در کرانه باختری سرکوب و مانع از قدرت گرفتن رویکرد ضد صهیونیستی احاد ملت فلسطین در این منطقه می‌شود.

به رغم آن روز به روز شاهد گسترش رویکرد ضد صهیونیستی در این مناطق هستیم امری که صهیونیست‌ها را به شدت به وحشت انداخته است.

رسانه صهیونیستی: حماس یک آزمایش موشکی بزرگ به سمت دریا انجام داده استحماس: باید مانع تکرار تجاوز اسرائیل به سوریه شدسخنگوی حماس: نشست یک‌جانبه شورای ملی مشروعیت ندارد / مقاومت نماینده اصلی فلسطین است/ مصاحبهحماس از نسل جدید خانواده «ضیف» رونمایی کرد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران