کد خبر:4603
پ
۱۴۰۱۰۱۰۱۲۲۵۳۲۵۲۵۲۲۵۰۲۰۴۳۴

داستان نفوذ ایران به عمق صهیونیست‌ها کتاب می‌شود

«گونن سگو» وزیر اسبق رژیم صهیونیستی که به اتهام جاسوسی برای ایران دو سال پیش زندانی است، کتاب خاطرات خود را در این رابطه منتشر می‌کند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم واللا نیوز با انتشار گزارش مفصلی در این باره از مراحل آماده شدن این کتاب برای انتشار و ورود به بازار سخن گ..

«گونن سگو» وزیر اسبق رژیم صهیونیستی که به اتهام جاسوسی برای ایران دو سال پیش زندانی است، کتاب خاطرات خود را در این رابطه منتشر می‌کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم واللا نیوز با انتشار گزارش مفصلی در این باره از مراحل آماده شدن این کتاب برای انتشار و ورود به بازار سخن گفت.

ایلی اشکنازی دبیر این پایگاه عبری زبان بخش‌‌هایی از این خاطرات را منتشر و خبر داد، کتاب مذکور بعد از تایید گروه نظارت (سانسور) نظامی به بازار خواهد آمد.

در روایت این رسانه اسرائیلی آمده است، اوج حضور سیاسی سگو در سال ۱۹۹۲ بود که از یک پزشک گمنام به صدر فعالیت‌های سیاسی رسید و توانست از طریق حزب تسومیت که نایب رئیس آن بود، ۸ کرسی پارلمان را به دست آورد.

در بخش دیگری از گزارش آمده است: سگو به همان سرعتی که پلکان ترقی را به طرف بالا طی کرد به همان سرعت نیز دستخوش سقوط شد، ابتدا به جرم قاچاق مواد مخدر به ۴ سال زندان محکوم شد و بعد از آزادی سال‌ها بعد به اتهام جاسوسی برای ایران باید ۱۱ سال را پشت میله‌های زندان بگذراند.

به نوشته واللا، در ارزیابی‌های شاباک، سگو به دلیل اطلاعاتش از مراکز حساس امنیتی و در اختیار داشتن اطلاعات بسیار حساس در رابطه با سیستم انرژی اسرائیل در زمانی که وزیر انرژی بود و نیز اطلاعاتی در زمانی عضویت در شورای امنیتی و سیاسی کابینه داشت همچنان یک خطر برای اسرائیل محسوب می‌شود و از این جایگاه به منبع اطلاعاتی برای ایران تبدل شد.

به زعم این رسانه عبری زبان، او اطلاعاتی در مورد شخصیت‌های مختلف مرتبط با پرونده‌های حساس امنیتی اسرائیل و پایگاه‌ها و موسسات امنیتی را در اختیار ایرانی‌ها قرار داده بود.

اخبار رسیده از زندان حکایت از آن دارد که وی خاطرات خود را نگاشته و قصد دارد روزی آن را منتشر کند.

با این حال او شرایط بسیار بدی را در زندان سپری می‌کند، او همچنان از بقیه زندانیان جدا نگهداری شده و اجازه گفتگوی تلفنی حتی با وکیل خود را هم ندارد، طی ۳ سال گذشته یکصد بار درخواست بهبود شرایط خود را داده است، اما همه این درخواست‌ها با مخالفت مواجه شده است.

در پایان این گزارش آمده است، سگو در سن ۷۳ سالگی از زندان خارج خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران