کد خبر:2322
پ
۱۴۰۰۱۰۲۸۱۰۴۶۲۵۴۱۰۲۴۵۵۸۵۲۴

دبیرکل تجمع جهانی حمایت از مقاومت: سطح کنونی آمادگی مقاومت مرهون شهید سلیمانی است

دبیرکل تجمع جهانی حمایت از مقاومت در گفتگو با تسنیم بر نقش محوری شهید قاسم سلیمانی در رساندن مقاومت لبنان به سطح بالایی از آمادگی و قدرت تاکید کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از بیروت، هم‌زمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان، توطئه و فتنه‌افروزی‌های دشمن..

دبیرکل تجمع جهانی حمایت از مقاومت در گفتگو با تسنیم بر نقش محوری شهید قاسم سلیمانی در رساندن مقاومت لبنان به سطح بالایی از آمادگی و قدرت تاکید کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از بیروت، هم‌زمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان، توطئه و فتنه‌افروزی‌های دشمنان مقاومت در این کشور نیز تشدید می‌شود که از جمله بارزترین آنها ابزارهای آمریکایی-سعودی در داخل لبنان هستند.

در این بین آمریکا از طریق سفیر خود در بیروت کمپین بزرگی علیه مقاومت به راه انداخته و آن را مدیریت می‌کند تا مانع از حل بحران اقتصادی و معیشتی لبنان گردد. متاسفانه برخی مسئولان لبنانی نیز نمی‌توانند جدا از سیاست‌های آمریکا حرکت کنند و این همان عامل اصلی است که وضعیت لبنان را به مرز فروپاشی می‌کشاند.

در همین راستا یک گفتگوی ویژه با «یحیی غدار» دبیرکل تجمع جهانی برای حمایت از مقاومت ترتیب داده‌ایم.

یحیی غدار در ابتدای گفتگوی خود با تسنیم تاکید کرد که روابط رسمی لبنان و ایران همانند روابط عادی میان دو کشور است. اما نفوذ آمریکا در طبقه دولتی و سیاسی لبنان موجب می‌شود که این کشور تحت هژمونی ایالات متحده قرار بگیرد. همین امر مانع از بهره مندی لبنان از تجربه‌های ایران جهت نجات لبنانی‌ها از بحران می‌شود.

دبیرکل تجمع جهانی برای حمایت از مقاومت افزود، دولت لبنان قادر به اقدام علیه دیکته‌های «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت نیست و همین امر مانع از پاسخگویی به پیشنهادات سخاوتمندانه و بی‌قید و شرط جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به مردم لبنان می‌شود. برخی عناصر و جریان‌ها با ایران و محور مقاومت دشمنی می‌کنند تا برنامه‌های آمریکا و اسرائیل را اجرا کنند. آنها همواره به دنبال برهم زدن مناسبات و توطئه علیه ایران هستند.

الاخبار گزارش داد: درخواست دولت آمریکا از مقاومت لبنان و واکنش قاطع حزب‌اللهسید هاشم صفی‌الدین: حزب‌الله با شعار محافظت از لبنان و ساختن آن وارد انتخابات می‌شود

وی با اشاره به اینکه ایران به شکل کلی و سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» به شکل ویژه نقش اول و محوری را در رساندن مقاومت لبنان به این سطح از آمادگی و قدرت داشتند اظهار داشت، ایران پشتیبان مقاومت است. جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب و پیروزی خود گزینه مقاومت را در آغوش گرفت و حامی ملت‌های مقاومت بود.

وی در پایان گفتگوی خود با تسنیم تاکید کرد، ایران در جنگ خلیج فارس با نیروهای مستکبر و متجاوز جنگید و در برابر استکبار جهانی ایستادگی و مقابله کرد. جمهوری اسلامی ایران همچنین در برابر محاصره و تحریم‌ها و توطئه چینی‌ها ایستاده و موفق شد حاکمیت و استقلال و پیشرفت صنعتی و تکنولوژیکی خود را حفظ کند. ایران توانست به سطح بالایی از قدرت برسد و با نفوذ و توطئه‌های آمریکا مقابله کرد و حق و جایگاه خود را به عنوان یک کشور منطقه‌ای و موثر به دست آورد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران