کد خبر:2792
پ
۱۳۹۹۱۰۰۳۲۰۳۹۵۲۵۲۲۲۱۸۷۳۶۶۴

درخواست ایران از سازمان ملل برای اقدام فوری جهت توقف کشتار مردم یمن

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن خواستار مداخله سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای توقف جنگ و رفع محاصره غیرانسانی در این کشور شد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه، در ادامه رایزنی‌های جمهوری ا..

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن خواستار مداخله سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای توقف جنگ و رفع محاصره غیرانسانی در این کشور شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه، در ادامه رایزنی‌های جمهوری اسلامی ایران درخصوص حل و فصل فاجعه انسانی در یمن، امروز با هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، به صورت ویدئو کنفرانس گفت‌وگو کرد.

در این گفت‌وگو، مشاور ارشد وزیر امور خارجه ضمن ابراز نگرانی از تشدید تنش و گسترش حملات هوایی اخیر ائتلاف به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن، خواستار مداخله هرچه بیشتر سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای توقف جنگ و رفع محاصره غیرانسانی شده و بر تداوم تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران به منظور کمک به برقراری صلح عادلانه در یمن تاکید کرد.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز با تاکید بر نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح در یمن، مساعی سازمان ملل را به منظور رفع محاصره، برقراری آتش‌بس و از سرگیری گفت وگوهای سیاسی در یمن تشریح کرد.

دیدارهای جداگانه پترسون و نماینده ویژه نروژ در امور یمن با خاجی

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران