کد خبر:2263
پ
۱۴۰۰۱۰۲۵۱۸۲۰۲۱۶۳۲۲۴۵۳۹۷۹۴

دیدارهای جداگانه پترسون و نماینده ویژه نروژ در امور یمن با خاجی

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه امروز با مشاور ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی دیدار کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی امروز با گیر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه، دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، پیرام..

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه امروز با مشاور ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی امروز با گیر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، پیرامون آخرین تحولات بحران سوریه ، گفتگوهای کمیته قانون اساسی، مقابله با تحریم ها و ارسال کمک های بشردوستانه برای مردم این کشور ، بحث و تبادل نظر شد.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در این گفتگو اظهار داشت: ایران از تلاشهای سازمان ملل در جهت تحکیم حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه، تشویق گفتگوهای سوری _ سوری و ایجاد صلح و ثبات در این کشور، همواره حمایت کرده و خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد، دولت و مردم سوریه بیش از ده سال است که در مقابل داعش و سایر گرو های تروریستی، ایستادگی کردند و الان به ثبات نسبی رسیده و روابط آن کشور با کشورهای منطقه در حال افزایش بوده و لازم است سازمان ملل متحد و سایر بازیگران منطقه ای و بین المللی به این شرایط دولت و ملت سوریه، توجه کرده و برای رفع تحریم ها، کمک رسانی به مردم، بازگشت آوارگان و آغاز بازسازی این کشور ، تلاش جاری را تشدید‌کنند.

پترسون که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است از تلاشهای کشورمان در همکاری با سازمان ملل و همچنین در قالب فرمت آستانه با هدف تقویت حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از گفتگوهای ملی سوری، قدردانی نمود و بر استمرار این همکاری ها تاکید کرد.

دو طرف در پایان این نشست نسبت به تقویت رایزنی های مشترک در آینده تاکید کردند.

«شرستی ترومسدال» نماینده ویژه نروژ در امور یمن نیز با مشاور ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.

در این دیدار آخرین تحولات در صحنه‌های داخلی و خارجی یمن بررسی و در خصوص زمینه‌های همکاری مشترک ایران و نروژ در رابطه با بحران یمن، رایزنی و تبادل نظر به عمل آمد.

دو طرف در این ملاقات درباره مسائل و ابعاد مختلف بحران یمن گفتگو نموده و راه‌های دستیابی به صلح و توقف بحران در این کشور را مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار، خاجی ضمن اشاره به وضعیت اسفناک مردم مقاوم یمن و شرایط بسیار دشوار ناشی از جنگ و محاصره ظالمانه اقتصادی، خواستار مداخله هر چه بیشتر سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای توقف جنگ و رفع محاصره غیر انسانی شد.

در این دیدار خانم ترومسدال نیز ضمن اشاره به عضویت نروژ بعنوان یکی از اعضای غیر دائم شورای امنیت تاکید کرد، بحران یمن در صدر اولویت این شورا قرار دارد. وی ادامه داد نروژ به تلاش های خود در جهت حل و فصل مسالمت آمیز بحران یمن ادامه می دهد و در این زمینه حمایت خود را از تلاش های نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور یمن اعلام می دارد.

وزیر خارجه یمن: ابتکار عمل ایران، کلید حل جنگ است/ ریاض با زبان صلح سخن‌ بگویدعملیات موشکی و پهپادی ارتش یمن علیه شبه نظامیان وابسته به امارات در شبوهحمله توپخانه‌ای سنگین ترکیه به «الحسکه» در شمال سوریهمنطقه آزاد مشترک ایران و سوریه ایجاد می‌شودآغاز فصل جدید روابط گسترده اقتصادی ایران و سوریه

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران