کد خبر:6830
پ
۱۴۰۱۰۳۰۵۲۰۵۰۲۰۷۰۸۲۵۴۰۰۴۹۴

دیدار «امیرعبداللهیان» با رئیس مجمع جهانی اقتصاد/استقبال از دیپلماسی اقتصادی ایران

وزیر امور خارجه در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داوس با بورگه بِرِندِه، رئیس مجمع جهانی اقتصاد گفتگو نمود. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داوس با «بورگه بِرِندِه»، رییس مجمع جهانی اقتصاد ..

وزیر امور خارجه در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داوس با بورگه بِرِندِه، رئیس مجمع جهانی اقتصاد گفتگو نمود.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داوس با «بورگه بِرِندِه»، رییس مجمع جهانی اقتصاد گفت‌وگو نمود.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت دیپلماسی اقتصادی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، به تبیین برخی حوزه‌های اولویت دار آن پرداخت.

وی با یاداوری ظرفیت‌های ممتاز کشور در حوزه های حمل و نقل و ترانزیت منطقه ای و بین المللی و نیز صنایع نفت و گاز کشور، گسترش همکاری و تجارت با کشورهای پیرامونی را اولویت سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

وزیر امو خارجه همچنین به اقتضائات بازسازی اقتصاد جهانی پس از کرونا اشاره کرد و ابتکار رئیس جمهور اسلامی ایران در نشست سران کشورهای صادرکننده گاز در قطر تحت عنوان "گاز برای بازسازی اقتصاد جهانی در دوره پس از کرونا" را در این راستا دانست و آمادگی ایران برای کار مشترک با مجمع جهانی اقتصاد با هدف شناساندن ظرفیتهای این ابتکار را اعلام نمود.

رییس مجمع جهانی اقتصاد نیز با استقبال از دیپلماسی اقتصادی ایران بویژه گسترش تعاملات با همسایگان، به اظهار علاقه مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس در نشست داوس ۲۰۲۲ برای گسترش همکاری اقتصادی با ایران را نیز یاداور شد و امادگی مجمع جهانی اقتصاد برای بررسی پیشنهادات وزیر امور خارجه را نیز اعلام نمود.

آقای برنده همچنین اظهار امیدواری نمود مذاکرات ایران و قدرتهای جهانی با هدف احیای برجام به نتیجه مورد نظر برسد و زمینه بهره گیری از توانمندیهای ایران در احیای اقتصاد منطقه و جهان بیش از پیش فراهم گردد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران