کد خبر:6188
پ
۱۴۰۱۰۲۱۸۱۸۵۰۴۳۱۳۳۲۵۲۸۶۴۴۴

دیدار سفرای ایران در عراق، سنگاپور و روسیه با امیرعبداللهیان

سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای عراق، سنگاپور و روسیه با وزیر امور خارجه دیدار کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد کاظم آل صادق سفیر جدید فوق العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در عراق، بهنام بلوریان سفیر ترددی جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور و کاظم جلالی سفیر ایران ..

سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای عراق، سنگاپور و روسیه با وزیر امور خارجه دیدار کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد کاظم آل صادق سفیر جدید فوق العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در عراق، بهنام بلوریان سفیر ترددی جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور و کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه در آستانه عزیمت به محل ماموریت خود با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

امیرعبداللهیان در دیدار آل صادق با اشاره به اهمیت مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق به عنوان دو کشور مهم در منطقه، در زمینه گسترش و تحکیم مناسبات فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مبادلات مردمی و دیگر ابعاد روابط، توصیه‌های لازم را ارائه کرد.

وزیر خارجه در دیدار سفیر ترددی جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور، توصیه‌های لازم در زمینه فراهم ساختن خدمات مناسب کنسولی به ایرانیان مقیم سنگاپور را ارائه و بر اهمیت روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف بخصوص همکاری‌های اقتصادی تأکید کرد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در دیدار با امیرعبداللهیان گزارشی از روند مناسبات رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه را ارائه کرد.

وزیر امور خارجه نیز در این دیدار اهمیت روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و در ابعاد دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی را مورد توجه قرار داد و بر ضرورت اجرایی شدن توافقات فیمابین دو کشور و استفاده از ظرفیت های موجود خصوصا در بخش های اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران