کد خبر:6487
پ
۱۴۰۱۰۲۲۸۱۱۰۳۴۰۱۱۷۲۵۳۴۷۱۸۴

دیدار سفیر ایران با وزیر کشور ترکیه و گفت‌وگو درباره امنیت مرزها

سفیر ایران با وزیر کشور ترکیه دیدار و درباره آخرین وضعیت افغانستان و همکاری درباره مهاجرت غیرقانونی گفت‌وگو کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد فرازمند سفیر کشورمان در ترکیه روز سه شنبه با سلیمان سویلو وزیر کشور دیدار و گفتگو کرد.
فرازمند در این خصوص در صفحه مجازی خ..

سفیر ایران با وزیر کشور ترکیه دیدار و درباره آخرین وضعیت افغانستان و همکاری درباره مهاجرت غیرقانونی گفت‌وگو کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد فرازمند سفیر کشورمان در ترکیه روز سه شنبه با سلیمان سویلو وزیر کشور دیدار و گفتگو کرد.

فرازمند در این خصوص در صفحه مجازی خود نوشت: در دیدار با آقای سلیمان سویلو وزیر کشور جمهوری ترکیه بر ضرورت استمرار روابط حسنه دو کشور همسایه و برگزاری منظم جلسات کمیته های مرزی، انتظامی و امنیتی تاکید شد.

وزارت کشور ترکیه نیز در خصوص این دیدار اعلام کرد: وزیر کشور ترکیه با محمد فرازمند سفیر ایران دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار همکاری در مبارزه با تروریسم، آخرین وضعیت افغانستان و مقابله با مهاجرت غیرقانونی و نیز امنیت مرزها مورد بررسی قرار گرفت.

طی ماههای گذشته با نا امن شدن بیشتر افغانستان، شهروندان این کشور به دنبال مهاجرت به کشورهای دیگر هستند که ایران و ترکیه به عنوان هم مقصد و هم گذرگاه به کشورهای اروپایی محسوب می شوند. این موضوع باعث افزایش تعداد مهاجران غیرقانونی افغانستانی در ایران و ترکیه شده است.

صفر تا صد طرح سرشماری اتباع افغانستانی در ایران

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران