کد خبر:2727
پ
۱۴۰۰۱۱۰۹۰۰۰۴۰۷۷۹۸۲۴۶۳۳۳۴۴

دیدار مذاکره‌کنندگان ایران، روسیه و چین قبل از وقفه چند روزه مذاکرات وین

مذاکره‌کنندگان ارشد ایران، روسیه و چین قبل از وقفه چند روزه مذاکرات وین که با بازگشت آنها به پایتخت‌های خود همراه خواهد بود، به‌صورت سه‌جانبه دیدار کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، قبل از وقفه چندروزه دور هشتم گفت‌وگوهای وین، نشست سه‌جانبه مذاکره‌کنندگان ارشد ایران،..

مذاکره‌کنندگان ارشد ایران، روسیه و چین قبل از وقفه چند روزه مذاکرات وین که با بازگشت آنها به پایتخت‌های خود همراه خواهد بود، به‌صورت سه‌جانبه دیدار کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، قبل از وقفه چندروزه دور هشتم گفت‌وگوهای وین، نشست سه‌جانبه مذاکره‌کنندگان ارشد ایران، روسیه و چین برگزار شد.

در چارچوب دور هشتم مذاکرات وین که به گفته دیپلمات‌های حاضر در مذاکرات، فشرده‌ترین دور گفتگوها بوده است، دیدارهای متعددی به صورت دو یا چندجانبه میان هیئت‌های مذاکره‌کننده برگزار شده است.

شامگاه جمعه هشتم بهمن‌ماه یک منبع نزدیک به هیئت مذاکره‌کننده ایران از وقفه‌ای کوتاه در چند روزه در مذاکرات وین و بازگشت هیئت‌های مذاکره‌کننده به پایتخت‌های خود خبر داد.

این منبع آگاه گفت: «با توجه به اهمیت موضوعات باقی‌مانده و لزوم اتخاذ تصمیمات سیاسی، تفاهم شد هیئت‌ها برای مشورت و رایزنی به پایتخت‌ها بازگردند.»

در ادامه، انریکه مورا معاون سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام نیز در پیامی توئیتری ضمن تأیید خبر توقف چند روزه مذاکرات و بازگشت هیئت‌های مذاکره‌کننده به پایتخت‌ها، علت این امر را «نیاز به تصمیمات سیاسی» عنوان کرد.

وقفه چند روزه در مذاکرات وینتروئیکای اروپایی: مذاکرات وین در حال رسیدن به مرحله نهایی استگزارش «امیرعبداللهیان» به مجلس درباره مذاکرات برجامی وین/همچنان مسائلی در مذاکرات باقی مانده استآمریکا، عامل پیچیدگی‌ها در مکعب روبیک مذاکرات وینمذاکره‌کنندگان ایران و ۱+۴ تدوین بخش مهمی از پیش‌نویس سند نهایی مذاکرات وین را ادامه دادند

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران