کد خبر:5605
پ
۱۴۰۱۰۲۰۲۱۵۳۰۱۹۹۹۲۵۱۸۵۷۲۴

دیدار معاون سفارت ایران در کابل با خانواده‌های شهدای اخیر کابل

معاون سفارت ایران در کابل در دیدار با خانواده‌های شهدای اخیر کابل، پیام تسلیت جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت ایران در کابل به همراه هئیتی از رایزنی فرهنگی در دیدار با خانواده‌های شهدای مدارس شیعیان، پیام تسلیت..

معاون سفارت ایران در کابل در دیدار با خانواده‌های شهدای اخیر کابل، پیام تسلیت جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت ایران در کابل به همراه هئیتی از رایزنی فرهنگی در دیدار با خانواده‌های شهدای مدارس شیعیان، پیام تسلیت و همدردی مسئولان نظامی جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.

کشور افغانستان ,

معاون سفیر ایران پیش تر نیز در دیدار با معاون وزارت شهدا و معلولین هیئت حاکمه افغانستان از آمادگی ایران برای کمک به بازماندگان شهدا و مجروحین حمله اخیر به دانش‌آموزان در کابل خبرداده بود.

مرکز آموزشی «ممتاز» و دبیرستان «عبدالرحیم شهید» در منطقه شیعه‌نشین شهر کابل سه شنبه گذشته هدف حمله تروریستی قرار گرفتند.

کشور افغانستان ,

براساس گزارش‌ها، انفجار در مرکز آموزشی ممتاز در نتیجه انفجار بمب جاسازی شده منجر به زخمی شدن دستکم ۶ نفر شد. ساعتی پس از این حمله، دبیرستان عبدالرحیم هدف دو حمله انتحاری قرار گرفت و براساس گزارش‌ها ابتدایی در این حمله دستکم ۳۱ نفر شهید شدند.

این حملات واکنش‌های گسترده بین‌المللی را در پی داشت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران