کد خبر:9922
پ
۱۴۰۱۰۴۲۹۱۸۲۷۵۹۱۳۲۵۷۱۲۲۵۴

دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس دولت انتقالی مالی

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان امروز سه شنبه با ژنرال آسیمی گویتا رئیس دولت انتقالی مالی دیدار کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان که در راس هیات بلند پایه سیاسی – اقتصادی جهت دیدار با مقامات جمهوری مالی و برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های جامع، در حال دیدار از با..

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان امروز سه شنبه با ژنرال آسیمی گویتا رئیس دولت انتقالی مالی دیدار کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان که در راس هیات بلند پایه سیاسی – اقتصادی جهت دیدار با مقامات جمهوری مالی و برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های جامع، در حال دیدار از باماکو می باشند، روز سه شنبه با ژنرال آسیمی گویتا رئیس دولت انتقالی مالی دیدار و گفتگو نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از برگزاری موفقیت آمیز اولین کمیسیون مشترک همکاری های جامع دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران در توسعه همکاری های اقتصادی، دفاعی و علمی – فناوری با کشور مالی را اعلام نمود.

امیرعبداللهیان ضمن تقدیر از تلاشهای دولت مالی در مبارزه با جریانات تروریستی، با مرور مبارزات جمهوری اسلامی ایران علیه تروریزم منطقه ای در عراق و سوریه، شکست داعش را نتیجه تلاشهای مستمر ایران با همکاری دولتهای مرکزی سوریه و عراق دانست.

آسیمی گویتا، رئیس دولت انتقالی مالی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از وزیر خارجه کشورمان به جهت برگزاری موفق کمیسیون مشترک همکاری های جامع، خواستار تسریع و توسعه همکاری های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران شد.

وی در ادامه تاکید کرد که جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در معادلات سیاسی منطقه ای و بین المللی، نتیجه ایستادگی مردم و رهبری ایران در برابر تحریم های ظالمانه بوده و مردم مالی نیز با الگو برداری از موفقیتهای ملت ایران، به مبارزات خود در برابر زیاده خواهی های خارجی ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران