کد خبر:4697
پ
۱۴۰۱۰۱۰۵۰۹۱۳۳۰۹۴۵۲۵۰۳۵۲۲۴

دیدار وزیر خارجه با نجیب میقاتی؛ تاکید بر رفع نیازهای لبنان در زمینه انرژی

‌وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنیها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنجشنبه با نجیب میقاتی نخست وزیر این کشور دیدار کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی ها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنجشنبه با نجیب میقاتی نخست وزیر این..

‌وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنیها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنجشنبه با نجیب میقاتی نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی ها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنجشنبه با نجیب میقاتی نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

در این ملاقات امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان جهت همکاری متقابل با لبنان به منظور رفع نیازهای این کشور در زمینه انرژی از جمله در زمینه برق و گاز تاکید کرد و افزود در این راستا علاقمند به توسعه مناسبات با لبنان هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر دستیابی به مطالبات بر حق خود، از خطوط قرمز ترسیم شده _ که عدم گذشت از منافع و حقوق مردم کشور می باشد_ عبور نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: ما نسبت به نتایج مذاکرات وین خوش‌بین و در عین حال جدی هستیم. از نظر ما توافق باید به گونه ای باشد که لغو تحریم ها به صورت حداکثری انجام پذیرد. ما می‌خواهیم توافقات به صورتی باشد که منطقه از آن بهره مند شده و روابط خوب ما با کشورهای منطقه گسترش یابد.

در این نشست نخست وزیر لبنان نیز نسبت به موفقیت مذاکرات وین ابراز امیدواری کرده و تاثیرات مثبت آن بر منطقه و از جمله لبنان را مورد تاکید قرار داد.

نجیب میقاتی همچنین از گفتگوهای میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی استقبال کرد و اظهار داشت لبنان از حل اختلافات میان دو کشور بهره مند خواهد شد. وی از دیپلماسی منطقه ای ایران در جهت کاهش تنش و رفع سوءتفاهمات تمجید به عمل آورد.

در این دیدار جمعی از وزرای لبنانی حضور داشتند.

امیرعبداللهیان: در صورت واقع‌بینی طرف آمریکایی، توافق در کوتاه‌مدت دست‌یافتنی استدیدار امیرعبداللهیان با نخست‌وزیر، رئیس پارلمان و وزیر خارجه لبناندیدار امیرعبداللهیان با رهبران گروه‌های فلسطینی در بیروتتاکید امیرعبداللهیان بر ادامه حمایت ایران از سوریه در دیدار با «اسد»امیرعبداللهیان: اگر آمریکا واقع‌بینانه عمل کند آماده‌ توافق نهایی هستیم/ از خطوط قرمز خود عبور نمی‌کنیم

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران