کد خبر:3769
پ
۱۴۰۰۱۲۰۶۲۰۴۸۰۴۹۸۴۲۴۸۶۲۴۱۴

رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه اسلواکی در خصوص وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های تلفنی خود با وزرای امور خارجه کشورهای همسایه اوکراین در خصوص وضعیت ایرانیان مقیم این کشور، با وزیر امور خارجه اسلواکی (همسایه غربی اوکراین) گفتگو کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان ..

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های تلفنی خود با وزرای امور خارجه کشورهای همسایه اوکراین در خصوص وضعیت ایرانیان مقیم این کشور، با وزیر امور خارجه اسلواکی (همسایه غربی اوکراین) گفتگو کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی های تلفنی خود با برخی وزرای امور خارجه کشورهای همسایه اوکراین، با ایوان کورکوک وزیر امور خارجه اسلواکی گفتگو کرد و در خصوص وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین، روابط دوجانبه و مسائل بین المللی مورد اهتمام مشترک تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط خوب دو کشور و همکاری های مطلوبی که در زمینه های مختلف بین تهران و براتیسلاوا وجود دارد، اظهار داشت: آمادگی داریم تا همکاری های دو کشور را در تمامی زمینه ها گسترش دهیم.

امیرعبداللهیان در خصوص تشدید بحران در اوکراین اظهار داشت: امیدواریم این بحران از مسیر سیاسی و به صورت مسالمت آمیز حل و فصل شود.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: جمعی از اتباع ایرانی مقیم اوکراین برای خروج از این کشور اقدام کرده اند و ما از دولت اسلواکی می‌خواهیم که جهت ورود اتباع ایرانی از اوکراین به اسلواکی بدون دریافت روادید همکاری و مساعدت لازم را اعمال نماید.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطرنشان کرد: تصمیم داریم که اتباع خود را پس از ورود به کشورهای همسایه اوکراین و از جمله اسلواکی از طریق پرواز به جمهوری اسلامی ایران منتقل کنیم.

ایوان کورکوک وزیر امور خارجه اسلواکی نیز ضمن ابراز خرسندی از توسعه همکاری های دو کشور در سطوح و زمینه های مختلف، از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک خبر داد که مورد استقبال وزیر امور خارجه کشورمان قرار گرفت.

وزیر خارجه اسلواکی همچنین با استقبال از پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان، از آمادگی کشورش برای همکاری و مساعدت به شهروندان ایرانی جهت خروج از اوکراین از طریق مرزهای اسلواکی بدون نیاز به روادید خبر داد.

وی تأکید کرد: شهروندان ایرانی می‌توانند از طریق مرزهای اوکراین به اسلواکی وارد شده و به ایران سفر کنند.

اطلاعیه وزارت امور خارجه درباره تسهیل ورود شهروندان ایرانی از اوکراین به لهستانامیرعبداللهیان در گفتگو با لاوروف: انتظار داریم شرایط برای خروج امن شهروندان ایرانی از اوکراین فراهم شوداطلاعیه سفارت ایران در رومانی برای انتقال ایرانیان مقیم اوکراینتشکیل ستاد بحران در وزارت خارجه برای تسهیل خروج شهروندان ایرانی از اوکراینمذاکره امیرعبداللهیان و همتای مجارستانی برای تسهیل بازگشت ایرانیان مقیم اوکراین

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران