کد خبر:2324
پ
۱۴۰۰۰۸۱۵۱۶۰۰۰۴۵۵۶۲۳۹۹۱۲۵۴

رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان و لاوروف در آستانه سفر آیت الله رئیسی به روسیه

امیرعبداللهیان با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در آستانه سفر رئیس جمهور کشورمان به فدراسیون روسیه به رایزنی تلفنی پرداخت. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از سفر قریب الوقوع آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهو..

امیرعبداللهیان با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در آستانه سفر رئیس جمهور کشورمان به فدراسیون روسیه به رایزنی تلفنی پرداخت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از سفر قریب الوقوع آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران به روسیه اعلام کرد، همه ترتیبات لازم برای انجام این سفر صورت پذیرفته است.

طرفین این سفر را تحول مهمی در روابط دو کشور و فرصت خوبی برای گسترش و تعمیق روابط توصیف کردند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه همچنین در خصوص سایر موضوعات مورد علاقه از جمله مذاکرات وین به تبادل دیدگاه پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در خصوص مشکل پیش آمده در زمینه صادرات یکی از اقلام کشاورزی ایران به روسیه که اکنون به دلیل برخی تشریفات اداری با مشکل مواجه شده، بر ضرورت تسریع در حل و فصل موضوع تاکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ، ضمن تصریح بر فنی بودن مشکل پیش آمده، اظهار داشت، موضوع از طریق نهادهای ذیربط در حال پیگیری و حل و فصل می باشد.
وی تصریح کرد که بر اساس توافقات موجود، واردات و صادرات اقلام کشاورزی میان دو کشور به صورت طبیعی جریان دارد و برای حل مشکل واردات فلفل دلمه از ایران نیز جهات ذیربط دو کشور در حال هماهنگی اند و فردا نیز بصورت وبیناری مباحث فنی را مطرح و حل و فصل خواهند کرد.

جلسه رئیسی با ۴ دیپلمات برجسته و کهنه‌کار ایران درباره " سفر روسیه"مقام روس: رئیس جمهور ایران پنجشنبه در دوما سخنرانی می‌کند

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران