کد خبر:10381
پ
۱۴۰۰۱۱۱۱۱۶۴۶۳۰۵۹۳۲۴۶۵۱۶۱۴

رایزنی تلفنی وزرای خارجه ایران و هند

وزیر امور خارجه کشورمان با همتای خندی در خصوص موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با “سوبرامانیام جایشانکار” و..

وزیر امور خارجه کشورمان با همتای خندی در خصوص موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با "سوبرامانیام جایشانکار" وزیر امور خارجه هند در خصوص موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در حوزه منطقه ای و بین المللی به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو،سلام دکتر رئیسی به نارندرا مودی نخست وزیر هند را ابلاغ کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به مناسبات رو به گسترش دو کشور، دستاورد سفر اخیر خود به هند را رضایت بخش توصیف کرد و خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا توافقات انجام شده در جریان این سفر رسمی را به مرحله اجرایی برساند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: برای برگزاری دور جدید کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور آمادگی داریم.
امیرعبداللهیان علاوه بر موضوعات دو جانبه، وزیر خارجه هند را در جریان آخرین تحولات گفتگوها برای رفع تحریم ها قرار داد و از تلاش های دهلی نو در کمک به نزدیک کردن دیدگاه طرفین تشکر کرد.

جایشانکار، وزیر امور خارجه هند نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به سطح خوب روابط و همکاری های بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد روابط در زمینه های گوناگون توسعه و ارتقاء پیدا کند.

وزیر امور خارجه هند تاکید کرد: ما همواره از حل و فصل موضوع هسته ای ایران حمایت کرده و این حمایت در آینده نیز تداوم خواهد داشت.

جایشانکار در خصوص برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور و تدوین نقشه راه مناسبات، اظهار امیدواری کرد، با پیگیری موضوعات مهم در دستور کار فیمابین، شاهد توسعه و گسترش همه جانبه و بلندمدت روابط بین دو کشور باشیم.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران