کد خبر:3917
پ
۱۴۰۰۱۲۱۰۱۷۱۱۳۷۲۰۶۲۴۸۸۴۷۵۴

رایزنی دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران با بشار اسد در دمشق

رسانه‌های رسمی سوری اعلام کردند که رئیس جمهوری سوریه میزبان علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران وهیات همراه وی بود. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه میزبان «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایر..

رسانه‌های رسمی سوری اعلام کردند که رئیس جمهوری سوریه میزبان علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران وهیات همراه وی بود.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه میزبان «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه وی بود.

در جریان این دیدار، روابط سوریه و ایران و تلاش‌های موسسات دو طرف برای تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف به ویژه در بخش اقتصادی در راستای منافع دو ملت و دو کشور دوست در این دیدار بررسی شد.

در این دیدار همچنین به روند سیاسی و دور آتی مذاکرات در مسیر آستانه و ژنو پرداخته شد و بر اهمیت ادامه این مذاکرات بدون دخالت خارجی و بر اساس استراتژی و خط مشی مشخص برای حصول نتایج ملموس تاکید شد.

خاجی، رئیس جمهور سوریه را در جریان آخرین تحولات پرونده هسته‌ای ایران و پیشرفت روند مذاکرات قرار داد که در صورت رعایت تمامی تعهدات و الزامات مربوط به این پرونده، می‌تواند به نتایج مثبتی برسد.

سانا گزارش داد: در این دیدار همچنین آخرین رخدادهای منطقه و بین المللی و بحرانی که غرب میان روسیه و اوکراین ایجاد کرده است، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در جریان این دیدار همچنین اقدامات غیراخلاقی که غرب برای دامن زدن به این بحران انجام می دهد، شامل انتقال تروریستها از مناطق مختلف دنیا به این منطقه و اعمال تحریم علیه ملت روسیه مشابه اقدامی که علیه ملتهای ایران و سوریه قبلا انجام دادند، هم گفتگو شد.

«علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران پیش از این با فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه دیدار و در خصوص روابط متمایز دو کشور، ادامه هماهنگی‌ها و رایزنی‌ها و تحولات سوریه و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی گفتگو کرد.

دو طرف در مورد رد هرگونه مداخله خارجی در کار کمیته بحث قانون اساسی سوریه، اجماع نظر داشتند.

در این راستا، المقداد، تعامل سازنده هیئت سوری در دورهای بحث قانون اساسی سوریه و اهمیت تداوم آن بر اساس ضوابط و مراجع حاکم بر کار آن را ضروری دانست.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین تحولات مثبت در حال وقوع در سوریه به ویژه گسترش روند آشتی ملی در استان های مختلف سوریه را ارائه کرد.

رایزنی فیصل المقداد با مقام ایرانی/ تداوم روند آشتی ملی در سوریهبشار الجعفری: تروریست‌ها در سوریه و نئو نازی‌ها در اوکراین از یک جا دستور می‌‌گیرندپیامدهای احتمالی جنگ اوکراین بر حل بحران سوریه

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران