کد خبر:6712
پ
۱۴۰۱۰۳۰۳۱۵۱۹۳۶۵۸۰۲۵۳۸۵۲۸۴

رایزنی سفیر ایران با وزیر برق عراق / وعده عراق به پرداخت بدهی گازی ایران

وزیر برق عراق در دیدار سفیر جدید ایران در بغداد، وعده پرداخت قریب الوقوع بدهی گازی ایران را داد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بغداد وعده داد که بدهی مربوط به واردات گاز از ایران را به زودی پرداخت خواهد کرد.
وزارت برق عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «عادل کریم» وزیر برق عر..

وزیر برق عراق در دیدار سفیر جدید ایران در بغداد، وعده پرداخت قریب الوقوع بدهی گازی ایران را داد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بغداد وعده داد که بدهی مربوط به واردات گاز از ایران را به زودی پرداخت خواهد کرد.

وزارت برق عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «عادل کریم» وزیر برق عراق در مقر وزارت برق در بغداد با «محمد کاظم آل صادق»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق دیدار و درباره محورهای متعدد و مهمی شامل بهسازی میادین گازی، مساله بدهی‌های عراق بابت واردات گاز از ایران و گسترش قراردادهای فنی میان دو کشور رایزنی کرد.

سفیر ایران در این دیدار اظهار داشت: ما در ایران تجربیات متعددی درباره بیابان‌زایی و شن‌های روان داریم و می‌توانیم برای حل این مشکلات کمک کنیم.

وی گفت: از زمان آغاز به کارم به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق به دیدار با وزیر برق برای بررسی مساله انرژی اهتمام داشته‌ام و مقامات ارشد ایرانی نیز به اهتمام به موضوع خدمت به عراق تصریح دارند. ما امضای قراردادهای مشترک بین دو کشور را زیر نظر داشتیم و سفارت ایران در بغداد با شما در همه مسائل مرتبط با انرژی از جمله نگهداری ژنراتورها و همکاری جدی در همه زمینه‌ها تعامل خواهد کرد.

از سویی دیگر وزیر برق عراق از این طرح ایران به طور ویژه استقبال کرد و درباره روابط حسنه بین دو کشور، دیدارهای متقابل با وزرای نفت و انرژی ایران و دعوت وزارت برق از دو وزیر برای سفر به بغداد و بررسی منافع مشترک سخن گفت.

عادل کریم با اشاره به نیاز کنونی به گاز ایران و لزوم پایبندی به تعهداتی که در قراردادهای امضا شده بین دو کشور آمده است، درباره پرداخت‌های بدهی‌های گازی ایران گفت: ما از درک ایران در قبال دشواری‌های کنونی وزارت برق عراق کمال تشکر را داریم و به زودی بدهی ایران را پرداخت خواهیم کرد.

مذاکرات تهران و بغداد بر سر جدول زمانی تسویه بدهی عراق به کشورمان

دو طرف همچنین به بررسی عملکرد شرکت های ایرانی عامل در عراق پرداختند.

وزیر برق عراق ابراز امیدواری کرد که ماموریت سفیر جدید ایران در عراق، بارقه خیری برای روابط مثبت دو کشور باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که تحریم های ایران برداشته شود و رفاه و سعادت برای دو طرف محقق گردد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران