کد خبر:3600
پ
۱۴۰۰۱۲۰۳۱۰۵۲۳۷۴۲۲۲۴۸۲۹۵۱۱۰

رسانه‌های قطری خبر سفر آیت‌الله رئیسی به دوحه را چگونه بازتاب دادند؟

سفر رئیس جمهور کشورمان به دوحه بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی و به ویژه رسانه‌های قطر داشت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سید «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور کشورمان روز دوشنبه در سفری از پیش برنامه ریزی شده به قطر سفر کرد و در بدو ورود با استقبال گرم «شیخ تمیم بن حمد آل ثا..

سفر رئیس جمهور کشورمان به دوحه بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی و به ویژه رسانه‌های قطر داشت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سید «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور کشورمان روز دوشنبه در سفری از پیش برنامه ریزی شده به قطر سفر کرد و در بدو ورود با استقبال گرم «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر مواجه شد؛ سفری که توجهات منطقه‌ای و بین المللی زیادی را به خود جلب کرد.

در جریان سفر آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به قطر، ۱۴ سند همکاری در حوزه‌های سیاست خارجی، رادیو و تلویزیون، ورزش، حمل و نقل، برق، استاندارد، فرهنگی و آموزشی بین دو کشور به امضا رسید.

رئیس جمهور کشورمان امروز در جریان دومین روز سفر خود به دوحه در ششمین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز نیز شرکت می‌کند.

همانطور که گفته شد خبر سفر رئیسی به دوحه بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشت و رسانه‌های قطری نیز به خوبی آن را پوشش دادند.

در همین زمینه شبکه الجزیره در بخش اخبار اصلی خود به خبر دیدار رئیس جمهور کشورمان و «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر اشاره کرده و نوشت: شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر پیراهن تیم ملی قطر را به «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران هدیه داده و از او برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر دعوت کرد.

کشور قطر ,

الجزیره افزود: همچنین امیر قطر روز دوشنبه در دیدار با رئیس جمهور ایران در دوحه صعود تیم ملی ایران به جام جهانی را تبریک گفت. رئیس‌جمهور ایران نیز آمادگی کشورش برای همکاری با قطر در هر فرایندی که برگزاری تورنمنت جام جهانی را به بهترین شکل تضمین کند، ابراز کرد.

شبکه الجزیره همچنین با اشاره به راه یافتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی اعلام کرد: ایران قبل از ۲ دور پایانی مسابقات مقدماتی آسیا به جام جهانی قطر راه یافت و با ۲۲ امتیاز از ۸ مسابقه سرنشین گروه اول است و بالاتر از کره جنوبی قرار دارد.

پایگاه خبری الخلیج الجدید نیز در بازتاب خبر سفر رئیس جمهور کشورمان به قطر اعلام کرد که در سفر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به دوحه تفاهم‌نامه‌های متعددی میان دوحه و تهران امضا شد و امیر قطر ضمن استقبال از هواداران ایرانی برای حضور در جام جهانی قطر از رئیس جمهور ایران نیز برای حضور در این تورنمنت دعوت کرد.

این وبسایت قطری افزود:رئیس جمهور ایران نیز با بیان اینکه کشورش به دنبال گسترش چارچوب همکاری‌ها و روابط با کشورهای حوزه خلیج فارس است تاکید کرد که من دستم را به سوی کشورهای منطقه به ویژه کشورهای همسایه دراز می‌کنم و کشورهای منطقه از طریق گفتگو و مدیریت بحران می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند.

کشور قطر ,

وبسایت الخلیج الجدید با انتشار جزئیات سفر رئیس جمهور کشورمان به دوحه، به کمک‌های ایران به قطر به ویژه در دوره محاصره این کشور توسط چهار کشور عربی اشاره و اعلام کرد: ایران یکی از نزدیک‌ترین متحدان قطر است و به ویژه پس از بحران خلیج فارس که از ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۲۱ ادامه داشت و زمانی که قطر در محاصره چهار جانبه عربستان و امارات و بحرین و مصر قرار گرفت، ایران کمک زیادی به دوحه کرد.

وبسایت الخلیج آنلاین نیز با بازتاب خبر سفر آیت الله رئیسی به دوحه اعلام کرد که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر با یکدیگر دیدار کردند و امیر قطر با ابراز امیدواری کشورش برای دستیابی سریع به یک توافق در وین در خصوص برنامه هسته‌ای ایران اظهار داشت، قطر هرکاری که لازم باشد برای دستیابی به راه حلی قابل قبول برای همه طرف‌ها در وین انجام می‌دهد تا امنیت و ثبات منطقه تضمین گردد.

اراده‌ای جدی برای گسترش مناسبات با ایران از سوی قطر وجود دارد/ آینده کشور بسیار روشن و امیدوارکننده استرئیسی: توافقات سفر به قطر باید سریع عملیاتی شود/ ایران تحریم‌های تحمیلی را خنثی کرده است۱۴ سند همکاری میان ایران و قطر به امضا رسید/ تفاهم دو کشور برای اتصال شبکه برق

این وبسایت قطری افزود، رئیس جمهور ایران نیز اعلام کرد که واشنگتن باید آمادگی خود را برای رفع تحریم‌ها نشان دهند. ابراهیم رئیسی همچنین به بحران یمن اشاره کرده و گفت که ما درباره وضعیت کشور مظلوم یمن صحبت کردیم و ظلم و ستم در این کشور باید به پایان برسد و من در مراسم تحلیف خود اعلام کردم که دستم را به سمت کشورهای منطقه به ویژه کشورهای همسایه دراز می‌کنم.

خبرگزاری رسمی قطر (قنا) نیز با پوشش اخبار مربوط به استقبال امیر قطر از آیت الله رئیسی در فرودگاه دوحه جزئیات دیدار میان دو طرف را اعلام کرد.

کشور قطر ,

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نیز اعلام کرد که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در ابتدای ورود رئیسی به فرودگاه دوحه گفتگوهایی انجام دادند.

روزنامه العربی الجدید نیز از دیگر رسانه‌های قطری بود که سفر آیت الله رئیسی به دوحه را پوشش داده و اعلام کرد که رئیس جمهور ایران به منظور فعال‌سازی دیپلماسی با کشورهای همسایه وارد قطر شد و امیر قطر از وی در فرودگاه دوحه استقبال کرد و دو طرف گفتگو در مورد پرونده‌های مختلف را آغاز کردند.

سفر به قطر چهارمین سفر خارجی سید ابراهیم رئیسی است . تاجیکستان، ترکمنستان و روسیه مقصد سفرهای قبلی رئیس جمهور بود. تیم سیاست خارجی دولت سیزدهم، همسایگان و کشورهای منطقه را در اولویت توسعه مناسبات دوجانبه قرار داده و هدف نیز گسترش دیپلماسی اقتصادی است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران