کد خبر:4205
پ
۱۴۰۰۱۰۲۷۱۶۵۳۴۸۴۶۶۲۴۵۵۴۵۳۴

روند مذاکرات بعد از وقفه ادامه خواهد یافت

پس از اعلام تنفس در مذاکرات وین، برخی اخبار حکایت از آن دارد که این وقفه به پیشنهاد جوزف بورل هماهنگ کننده برجام انجام شده و طرف‌ها در نظر دارند بعد از وقفه، روند را ادامه دهند. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از اعلام تنفس در مذاکرات وین، برخی اخبار حکایت از آن دارد که این وقفه به پ..

پس از اعلام تنفس در مذاکرات وین، برخی اخبار حکایت از آن دارد که این وقفه به پیشنهاد جوزف بورل هماهنگ کننده برجام انجام شده و طرف‌ها در نظر دارند بعد از وقفه، روند را ادامه دهند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از اعلام تنفس در مذاکرات وین، برخی اخبار حکایت از آن دارد که این وقفه به پیشنهاد جوزف بورل هماهنگ کننده برجام انجام شده و طرفها در نظر دارند بعد از وقفه، روند را ادامه دهند.

همچنین گفته می‌شود ادامه رایزنی‌ ها به صورت فعال از پایتخت‌ها ادامه خواهد داشت.

آمریکا تاکنون با اقدامات خود در عدم لغو برخی تحریم‌های اقتصادی و تغییر مواضع متعددش در مذاکرات، و اخیراً با اقدامات تحریک‌آمیز مانند توقیف محموله نفتی ایران، مانع حصول نتیجه شده است.

موضع ایران همچنان، مثل گذشته، مبتنی بر حقوق و منافع ملت ایران بوده و به همه طرف‌ها در جلسات متعدد هم اعلام کرده است، مذاکرات صرفا باید در چارچوب برجام جلو رفته و هیچ معادله فرابرجامی در مذاکرات مطرح نخواهد بود.

هیأت مذاکره‌کننده ایران مواضع و دیدگاه‌های خود در مورد آخرین جزئیات متن را به طرف مقابل اعلام کرده و در صورتی که از سوی طرف مقابل تصمیم‌ های مقتضی اتخاذ شود، توافق در دسترس است.

بورل: مذاکرات وین نیازمند توقف استواکنش وزارت خارجه ایران به عملیات روانی بورل درباره مذاکرات وینمنبع نزدیک به مذاکرات: کارشکنی آمریکا در انتفاع اقتصادی ایران از لغو تحریمها گره بزرگ مذاکرات وین است

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران