کد خبر:1625
پ
۱۴۰۰۱۰۰۷۱۶۴۸۵۹۱۷۴۲۴۳۷۴۷۴۴

رونمایی از کتابی پیرامون تاریخ روابط اسلام و مسیحیت در سوریه

مراسم رونمایی از کتاب «روابط اسلام و مسیحیت؛ دوستی و برادری» در پاتریارکی مسیحیان روم ارتدوکس سوریه و با حضور سفیر ایران برگزار شد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، به همت وزارت اوقاف سوریه مراسم رونمایی از کتاب «روابط اسلام و مسیحیت؛ دوستی و برادری» در پاتریارکی مسیحیان روم ارتدوکس سوری..

مراسم رونمایی از کتاب «روابط اسلام و مسیحیت؛ دوستی و برادری» در پاتریارکی مسیحیان روم ارتدوکس سوریه و با حضور سفیر ایران برگزار شد.

 

به همت وزارت اوقاف سوریه مراسم رونمایی از کتاب «روابط اسلام و مسیحیت؛ دوستی و برادری» در پاتریارکی مسیحیان روم ارتدوکس سوریه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق برگزار شد، محمد عبدالستار، وزیر اوقاف و یوحنای دهم، پارتریارک مسیحیان ارتدوکس سوریه سخنانی پیرامون تاریخ همزیستی مسالمت آمیز میان مسلمانان و مسیحیان از صدر اسلام تا کنون ایراد کردند.

وزیر اوقاف همچنین با اشاره به آیات سوره مبارکه مریم، از فهم عمیق و احترام مسلمان نسبت به ایشان و همچنین حضرت مسیح (ع) سخن گفت. وی همچنین از کتاب مذکور که به همت وزارت اوقاف سوریه تالیف و منتشر شده است رونمایی کرد.

در این مراسم که علاوه بر سفیر جمهوری اسلامی ایران، تنی چند از وزرا، سفرا و علمای اسلامی نیز حاضر بودند، آقای سبحانی میلاد حضرت مسیح (ع) و حلول سال جدید میلادی را به اساقفه، وزرا و شخصیت های مسیحی سوری تبریک و تهنیت گفت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران