کد خبر:3447
پ
۱۴۰۰۱۰۰۶۲۰۴۳۰۱۴۶۷۲۴۳۶۹۴۲۴

زمان توافق نهایی در وین قابل پیش‌بینی نیست

طی دو روز گذشته نقل‌قول‌های مستقیم و غیرمستقیم از سوی دیپلمات‌های اروپایی حاضر در مذاکرات وین پیرامون اتمام کار به‌روی پیش‌نویس توافق و یا اعلام توافق نهایی طی هفته جاری مطرح شده است که صرفاً جنبه گمانه‌زنی دارد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، برخی ادعاهای مطرح‌شده به‌نق..

طی دو روز گذشته نقل‌قول‌های مستقیم و غیرمستقیم از سوی دیپلمات‌های اروپایی حاضر در مذاکرات وین پیرامون اتمام کار به‌روی پیش‌نویس توافق و یا اعلام توافق نهایی طی هفته جاری مطرح شده است که صرفاً جنبه گمانه‌زنی دارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، برخی ادعاهای مطرح‌شده به‌نقل از دیپلمات‌های اروپایی حاضر در وین در خصوص اتمام کار به‌روی پیش‌نویس متن توافق صحت ندارد و همچنان گفتگوها برای حل مسائل باقی‌مانده ادامه دارد.

طی دو روز گذشته نقل‌قول‌های مستقیم و غیرمستقیم از سوی دیپلمات‌های اروپایی حاضر در مذاکرات وین پیرامون اتمام کار به‌روی پیش‌نویس توافق و یا اعلام توافق نهایی طی هفته جاری مطرح شده است که صرفاً جنبه گمانه‌زنی دارد.

هنوز مسائل اختلافی مهمی وجود دارد که در مورد آن توافقی صورت نگرفته است و گفتگوها برای نزدیک شدن دیدگاه‌های طرفین به یکدیگر ادامه دارد.

موارد باقی‌مانده در ردیف موضوعات مورد تأکید ایران است و تا زمان عدم توافق بر روی آنها گفتگوها ادامه خواهد یافت.

موارد باقی‌مانده عمدتاً موضوعاتی هستند که طرف‌های غربی باید در مورد آن تصمیم سیاسی بگیرند.

تعلل در اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی ضلع غربی میز مذاکرات، سرنوشت دستیابی به توافق نهایی را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

به‌نظر می‌رسد برخی اظهارنظرهای غیرمستند و همچنین جریان‌سازی‌های رسانه‌ای هدفمند از سوی طرف‌های غربی بیش از آنکه معطوف به اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی فضای مذاکرات باشد، رفتاری فرامذاکراتی برای تحت تأثیر قرار دادن مذاکره‌کنندگان ایرانی برای پذیرش دیدگاه‌های غیرمنطقی طرف‌های غربی است.

مذاکرات سختی که طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه در جریان بوده است و تا زمان تحقق مطالبات قانونی ایران نیز ادامه خواهد داشت نمایانگر این واقعیت است که از نظر ایران تا وقتی که در مورد تمام موضوعات توافق نشده باشد، در خصوص هیچ موضوعی توافق صورت نگرفته است.

واکنش دیپلمات ارشد روس به ادعای بی‌اساس رویترز درباره پیش‌نویس متن توافق وینواکنش سخنگوی وزارت خارجه به انتشار گزارش‌های تحریف‌شده از مذاکرات وینمذاکرات وین| آمریکا به‌جای تصمیم‌ سیاسی شعبده‌بازی رسانه‌ای در پیش گرفت

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران