کد خبر:4727
پ
۱۴۰۱۰۱۰۶۱۴۰۵۲۷۶۱۰۲۵۰۳۹۶۵۴

زیاد النخاله: ایران تنها حامی اصلی فلسطین است

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با اشاره به خیانت رژیم‌های عربی به ملت و مسئله فلسطین تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران تنها حاملی اصلی فلسطینیان است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در آستانه «روز زمین» و دو ماه مانده به سالگرد نبرد «شمشیر قدس»، پایگاه خبری العهد مصاحبه‌ای با «زی..

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با اشاره به خیانت رژیم‌های عربی به ملت و مسئله فلسطین تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران تنها حاملی اصلی فلسطینیان است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در آستانه «روز زمین» و دو ماه مانده به سالگرد نبرد «شمشیر قدس»، پایگاه خبری العهد مصاحبه‌ای با «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین انجام داده است.

العهد در گفتگو با دبیرکل جنبش جهاد اسلامی از وی سوالاتی درباره وضعیت مقاومت فلسطین، توسعه توانمندی‌های آن و تشدید عملیات‌های انفرادی فلسطینیان در اراضی اشغالی، هماهنگی با محور مقاومت و رابطه مستحکم مقاومت فلسطین با جمهوری اسلامی ایران و نیز عادی‌سازی برخی رژیم‌های عربی با رژیم اشغالگر صهیونیستی پرسیده است.

زیاد النخاله در این مصاحبه با تاکید بر اینکه عملیات‌های انفرادی فلسطینیان در مکان‌های مختلف جلوه‌ای از مقاومت مردم فلسطین در برابر دشمن صهیونیستی و بیان وضعیت ظلم و ستم حاکم بر سراسر فلسطین است اظهار داشت، چنین اقداماتی باید انگیزه‌ای برای نیروهای مقاومت باشد تا خود را بیشتر از گذشته سازماندهی کرده و به ملت فلسطین نزدیکتر شوند؛ ملتی که بیش از هر زمانی می‌دانند اگر با دشمن نجنگند فردا کشته خواهند شد.

وی تصریح کرد، روز زمین یک روز تاریخی در زندگی ملت فلسطین است و اراده واقعی مردم فلسطین را برای احقاق حقوقشان نمایان می‌کند. راهپیمایی هرساله ملت فلسطین در این روز تاریخی نشان می‌دهد که پرچم فلسطین توسط مردم آن-چه در قدس اشغالی و چه کرانه باختری و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و نوار غزه حمل می‌شود. ما تا زمانی که پرچم‌های دشمن صهیونیستی را به زمین نیندازیم از مقاومت و پایداری در این مسیر دست نخواهیم کشید.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی درباره عادی سازی برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی اظهار داشت، ذهن قادر به توضیح و تفسیر آنچه که درباره فروپاشی کل نظام عربی در برابر پروژه صهیونیستی اتفاق افتاده، نیست. رژیم‌های عربی می‌بینند که ملت فلسطین تحت محاصره می‌توانند در برابر دشمن مقاومت کرده و با آن بجنگند. این رژیم‌ها ترجیح می‌دهند با ذلت تمام به سمت و سوی دیگری رفته و با دشمن هم پیمان شوند و آخرین مورد آن نشست «شرم الشیخ» بود که چند روزی از آن می‌گذرد و این تنها یکی از صحنه‌هایی است که میزان ذلت این اعراب را نشان می‌دهد.

وی افزود، فلسطین دیگر مسئله رژیم‌های عربی نیست و تبدیل به باری بر دوش آنها شده و می‌خواهند از آن خلاص شوند. بنابراین چالش‌های پیش روی مقاومت بزرگتر و پیچیده تر شده است و این موضوع مسئولیتی بزرگتر بر دوش ما می‌گذارد و باید عملکرد مناسبی در برابر چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم داشته باشیم.

حزب الله: مقاومت تنها راه پیروزی و آزادسازی فلسطین استواکنش گروه‌های فلسطینی به عملیات بئر السبعهنیه: مقاومت فلسطین امروز معادلاتش را بر دشمن تحمیل کرد

زیاد النخاله تصریح کرد، توانمندی مقاومت بیش از هرچیزی به مقاومت فلسطین و حمایت مردمی آن بستگی دارد. درباره توانمندی نظامی مقاومت فلسطین روشن است که توانایی نظامی ما در مقایسه با آنچه دشمن در اختیار دارد اندک است.ولی ما روی رزمنده‌هایی حساب باز می‌کنیم که الگو هستند و از هیچ چیز و هیچ کس نمی‌ترسند و حتی شهادت برای آنها هدیه‌ای از جانب خداوند متعال در پایان راه جهاد و مقاومت خواهد بود. این توانایی واقعی ما در مقابله با دشمن است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی ادامه داد، البته مهندسان مقاومت در کارگاه‌های ویژه خود بی‌وقفه در تلاش برای تولید تسلیحات پیشرفته و فناوری‌های بسیار ارزشمندی هستند که تاثیر مهمی در میدان نبرد دارد و معادلاتی که در نبرد شمشیر قدس ترسیم شد گواه آن است.

وی افزود، در دوره‌های گذشته کشورهای غربی قاره آفریقا را مورد تهاجم و استعمار قرار داده مردم آن را تبدیل به بردگان خود کردند. در دوره جدید می‌بینیم که این استعمارگران به سراغ ما آمدند تا ما را در کشور خودمان فلسطین به بردگی بکشند تا برای آنها شهرک‌سازی کنیم و در کارخانه‌های آنها که در کشور خودمان ایجاد شده است کار کنیم.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی گفت، همچنین می‌بینیم که برخی کشورهای عربی دروازه های خود را به روی این استعمارگران قاتل باز می‌کنند و از آنها به عنوان اربابانی پذیرایی می‌شود که در هتلها و استراحتگاه‌های کشورهای عربی و مسلمان مستقر می‌شوند.

زیاد النخاله تاکید کرد، در این شرایط که کشورهای عربی به مسئله فلسطین پشت پا زده‌اند و در این دنیایی که همه چیز در آن پیدا می‌شود جز عدالت، جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت فلسطین ایستاده و همچنان از آنها پشتیبانی و حمایت می‌کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران