کد خبر:9565
پ
۱۴۰۱۰۵۲۲۲۳۵۴۲۳۵۶۴۲۵۸۸۷۱۳۴

ستایش البطش از کمک‌های جمهوری اسلامی؛ ایران والاتر از آن است که در تصمیم‌گیری ما دخالت کند

رهبر برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین روابط این جنبش با جمهوری اسلامی را روابط مستحکم توصیف و تاکید کرد جنبش جهاد اسلامی با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس هم ارتباط برادرانه دارد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خالد البطش عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با ..

رهبر برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین روابط این جنبش با جمهوری اسلامی را روابط مستحکم توصیف و تاکید کرد جنبش جهاد اسلامی با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس هم ارتباط برادرانه دارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خالد البطش عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با الجزیره نت تاکید کرد، جمهوری اسلامی ایران حامی بزرگ جنبش جهاد اسلامی و مقاومت فلسطین است، اما این کشور والاتر از آنی است که در امور مقاومت دخالت کرده و تصمیمات جنبش همواره در محوری ملی فلسطینی استوار است، از اینرو ما مبارزه خود را با اشغالگران براساس دیدگاه‌های خالص فلسطینی انجام می‌دهیم.

وی در این گفتگو در پاسخ به پرسش این رسانه عربی در مورد چارچوب و مرز بندی روابط جنبش جهاد اسلامی با ایران و میزان تاثیر گذاری ایران بر تصمیمات گروه‌های فلسطینی گفت: آقای ابوطارق (زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین) پیش از وقوع جنگ اخیر دعوتی برای سفر به ایران داشت تا با آقای ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران دیدار کند و این سفر هیچ ارتباطی با رخدادهای غزه نداشت.

به گفته البطش سفر دبیر کل به تهران کاملا پروتکلی، تشریفاتی و از پیش تعیین شده بود.

به گفته عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نه ایران و نه هیچ کشور دیگری در تصمیمات ما دخالتی نداشته و ما تصمیمات خود را به شکلی کاملا ملی گرایانه و در چارچوب منافع ملی فلسطینی اتخاذ می‌کنیم.

وی افزود: ما جنگ‌های خود را براساس دیدگاه‌ و نگاه خود انجام داده و از امت اسلامی هم می‌خواهیم تا در حمایت از ما از ایران پیروی کرده، از آن الگو گرفته و با پول و سلاح و انتقال تجربه از ما پشتیبانی کند.

این مقام عالی رتبه جهاد اسلامی تاکید کرد: اما انتقاد از ایران و متهم کردن این کشور امری غیر قابل قبول است، ایران از ما حمایت مالی، تسلیحاتی کرده و به انتقال تجربه و آموزش ما می‌پردازد همچنین از ما در سطح سیاسی هم پشتیبانی می‌کند، امکاناتی که هیچ طرفی در امت اسلامی آن را در اختیار مقاومت آن را انجام نمی‌دهد.

البطش افزود: اینکه ادعا می‌شود و ما متهم می‌شویم که بنا به دستور ایران فعالیت می‌کنیم امری غیر صحیح است ایران والاتر از آن است که چنین کاری انجام دهد، ایران از ما علنا حمایت می‌کند و ما حاضر نیستیم کسی میهن پرستی ما را زیر سئوال ببرد، ما منتظر کسی نمی‌نشینیم تا به ما بگوید چه وقت و چگونه به جنگ با اسرائیل بپردازیم.

این رهبر جهاد اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با توسعه فعالیت مقاومت در کرانه باختری هم تاکید کرد، یکی از اهداف دشمن در تجاوز اخیرش قطع کردن ارتباط جنبش جهاد اسلامی با کرانه باختری است، او به دنبال آن بود که ضربه‌ای پیشدستانه را علیه ما وارد کرده و ارتباط الجعبری و منصور (دو فرمانده ارشد سرایا القدس در نوار غزه) را با گردان‌های سرایا القدس که در کرانه باختری شکل گرفته اند را قطع کند، گردان‌ها و مجموعه‌هایی که به شکل قابل توجهی در حال رشد هستند و از گردان اردوگاه جنین کار خود را آغاز کرده و امید را مجددا در دل مردم فلسطین زنده کردند.

البطش تاکید کرد، کرانه باختری باید به مرکز طرح ملی (مبارزه فلسطین) بازگشته و به حامی قدس تبدیل شود، مبارزه با دشمن صهیونیستی در آنجا تن به تن و رخ به رخ است، با همین درک و تلقی است که سرایا القدس اقدام به تشکیل گردان‌های خود در شهرهای مختلف کرانه باختری کرده است.

انتهای پیام/*

فدراسیون صنعت نفت ایران