کد خبر:5245
پ
۱۴۰۰۰۵۱۱۰۹۵۲۳۱۳۱۳۲۳۳۰۰۸۵۴

سفارت ایران: جریان رسانه‌ای هدفمند به دنبال تخریب روابط ایران-افغانستان است

سفارت ایران در کابل هشدار داد که یک جریان رسانه‌ای هدفمند به دنبال تخریب روابط کابل-تهران و افغانستان هراسی و ایران هراسی در جوامع دو کشور است. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، سفارت ایران در کابل طی بیانیه‌ای با اظهار اینکه سیاست کلی جمهوری اسلامی نسبت به افغانستان و اتباع..

سفارت ایران در کابل هشدار داد که یک جریان رسانه‌ای هدفمند به دنبال تخریب روابط کابل-تهران و افغانستان هراسی و ایران هراسی در جوامع دو کشور است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، سفارت ایران در کابل طی بیانیه‌ای با اظهار اینکه سیاست کلی جمهوری اسلامی نسبت به افغانستان و اتباع آن «بر اصل حسن همجواری و رعایت احترام متقابل» استوار است افزود که اخبار و اطلاعات حاکی از بدرفتاری سازماندهی شده نیروی انتظامی ایران در قبال اتباع افغانستان بوده، بدون اساس و فاقد اعتبار است.

بیانیه می‌افزاید: کلیپ‌های منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر آزار و اذیت اتباع افغانستان در ایران به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده در صدد گل آلود ساختن روابط ریشه دار، عمیق و تاریخی بین دو ملت ایران و افغانستان بوده و به دنبال القای ایران هراسی در جامعه افغانستان است.

بیانیه با تاکید بر اینکه این قبیل کلیپ‌ها و تصاویر نمی‌تواند مبنای قضاوت عادلانه در ارتباط با نوع رفتار در قبال اتباع افغانستان در ایران قلمداد گردد، اضافه کرد: از سوی دیگر فیلم‌ها و کلیپ‌هایی در فضای مجازی در حال انتشار است که به دنبال القای افغان هراسی در جامعه ایران می‌باشند.

در ادامه بیانیه آمده است که در این ویدئوها اتباع افغانستان مرتکب جرم و جنایت علیه مردم ایران نشان داده می‌شوند، ادامه داد: کنار هم قرار دادن این نوع فیلم‌ها از جریان رسانه‌ای هدفمندی که به دنبال تخریب روابط دو کشور هستند پرده بر می‌دارد.

سفارت کابل همچنین خاطرنشان کرد که این کشور «بیش از چهل سال است که به شایستگی میزبان مهاجران افغانستانی بوده و هم اکنون نیز میزبان حداقل ۵ میلیون نفر از آن‌ها می‌باشد که عموماً از امکانات موجود در جمهوری اسلامی ایران همچون شهروندان ایرانی بهره‌مند هستند.»

آیت‌الله رشاد: تاریخ روحانیت با شهادت پیوند خورده است/ تروریست‌ها در صدد ایجاد افغانستانی‌هراسی و تقابل شیعه و سنی‌اندامام جمعه بندرعباس: دشمن نمی‌تواند برادری بین ملت ایران و افغانستان را بر هم بزندامام جمعه اصفهان: باید مراقب تفرقه‌افکنی دشمنان بین ملت ایران و افغانستان باشیمحضور پررنگ مهاجرین افغانستانی در مراسم تشییع شهید اصلانی

بیانیه تاکید می‌کند که در پی تحولات اخیر افغانستان و گسیل موج جدیدی از اتباع افغانستان به سمت ایران، جمهوری اسلامی باوجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه هیچ مانعی برای ورود اتباع افغانستان ایجاد ننموده و همچنان پذیرای مهاجران جدید می‌باشد.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران