کد خبر:5508
پ
۱۴۰۰۱۲۰۶۰۹۱۹۱۹۵۷۴۲۴۸۴۹۹۷۴

سفیر ایران در اوکراین از آغاز مجدد فعالیت سفارت کشورمان خبر داد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پایتخت اوکراین گفت که سفارت کشورمان در شهر اوکراین از ۱۸ فروردین فعالیت‌های خود را از سرگرفته است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منوچهر مرادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین از آغاز مجدد فعالیت‌ها سفارت ایران در شهر کی‌یف خبر داد.
او امر..

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پایتخت اوکراین گفت که سفارت کشورمان در شهر اوکراین از ۱۸ فروردین فعالیت‌های خود را از سرگرفته است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منوچهر مرادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین از آغاز مجدد فعالیت‌ها سفارت ایران در شهر کی‌یف خبر داد.

او امروز سه شنبه در حساب توییتری خود نوشت: «سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین از ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ فعالیت مجدد خود را در شهر کی‌یف آغاز نموده است.»

مرادی ادامه داد: «فعالیت سفارت طی روزهای پس از جنگ، چه در داخل اوکراین و چه با استقرار موقت در مولداوی هرگز متوقف نشد و اکنون همکاران در محل سفارت در کی یف آماده ارائه خدمت به هموطنان عزیز هستند.»

به دنبال کشیده شدن درگیری‌ها بین نیروهای روسیه و اوکراین به نزدیکی شهر کی‌یف، سفارت ایران فعالیت‌هایش در این شهر را متوقف کرد و به مولداوی منتقل شد.

سفیر کشورمان در این باره گفته بود: «با توجه به عدم امکان ادامه فعالیت سفارت در شهر کی‌یف، تصمیم به استقرار موقت در شهر کیشینف پایتخت مولداوی گرفته شد این انتخاب هم به دلیل نزدیکی این کشور به اوکراین است و هم به دلیل این که سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین همزمان سفیر اکردیته در جمهوری مولداوی است.»

منوچهر مرادی هفته پیش گفته بود که در روزهای آینده سفارت ایران مجددا خدمات دهی و فعالیت‌هایش را از سر خواهد کرد.

پوشش زنده تحولات اوکراین| آغاز حمله روسیه به دونباس/ انهدام محموله تسلیحات آمریکایی و اروپایی/ پرسشنامه تکمیل شده عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا ارسال شد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران