کد خبر:3767
پ
۱۴۰۰۱۲۰۶۰۹۱۹۱۹۵۷۴۲۴۸۴۹۹۷۴

سفیر ایران در اوکراین: پیگیری‌های لازم به‌منظور انتقال هم‌وطنان با پرواز اختصاصی صورت گرفته است/ اختصاصی

سفیر کشورمان در اوکراین در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: پبگیری‌های لازم با مسئولین کشورمان جهت برقراری پرواز اختصاصی به‌منظور انتقال هم‌وطنان صورت گرفته است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منوچهر مرادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین امروز در مصاحبه با..

سفیر کشورمان در اوکراین در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: پبگیری‌های لازم با مسئولین کشورمان جهت برقراری پرواز اختصاصی به‌منظور انتقال هم‌وطنان صورت گرفته است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منوچهر مرادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین امروز در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری تسنیم توضیحاتی را در خصوص آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین ارائه کرد.

برآوردی از شمار دقیق ایرانیان مقیم اوکراین دارید و آیا این‌که از اتباع کشورمان در شرق این کشور هم حضور دارند؟

طبق آخرین آمار بخش کنسولی سفارت، حدود ۴۲۰۰ ایرانی در اوکراین حضور دارند و ۱۱۰۰ نفر از آنها در مناطق شرقی اوکراین حضور دارند.

با توجه به تشدید اوضاع در اوکراین باخبر شدیم که به محل اسکان دانشجویان ایرانی در کی‌یف مراجعه کردید و در جریان مشکلات آنها قرار گرفتید، ارزیابی شما از شرایط آنها چیست؟

از زمان آغاز بحران جاری در اوکراین، سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن رصد دقیق تحولات، اقدام به ارائه تمام‌وقت خدمات کنسولی نموده و در ارتباط نزدیک با ایرانیان، آنان را در جریان تحولات روز قرار داده است، علاوه بر این با معرفی یک شماره تماس اختصاصی تمام‌وقت و پاسخگویی در فضای مجازی، به درخواست‌ها و نگرانی‌های هم‌وطنان پاسخ داده است.

همچنین اینجانب به‌عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین، در ادامه تماس‌های میدانی با ایرانیان به‌ویژه دانشجویان حاضر در کی‌یف امروز در پناهگاه خوابگاه دانشجویی شماره ۱۳ به‌عنوان یکی از محل‌های اسکان دانشجویان ایرانی حضور یافته در محیطی صمیمانه به رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات آنان پرداختم.

در خصوص کلیپی که یکی از دانشجویان این خوابگاه تهیه و در آن درخواست حمایت از مسئولان وزارت امور خارجه ایران کرده بود، از احساس مسئولیت این دانشجو تقدیر کردم و اطلاع دادم که مسئولان کشور در همه سطوح با جدیت برای بازگشت امن هموطنان به ایران تلاش می‌کنند.

چند دانشجوی ایرانی در اوکراین مشغول به تحصیل هستند؟ سفارت چه اقداماتی را برای خروج اتباع و دانشجویان ایرانی انجام داده است؟
در زمان حاضر حدود ۱۲۰۰ دانشجوی ایرانی در مراکز مختلف دانشگاهی اوکراین شاغل به تحصیل هستند.

در موضوع خروج اتباع فعالیت‌های سفارت را می‌توان در چند بخش دسته‌بندی کرد؛ در وهله نخست، سفارت طی اطلاعیه‌های مختلف از ۲۴ بهمن تا ۵ اسفند، توصیه‌های لازم مبنی بر لزوم حفظ هوشیاری و آمادگی برای خروج به‌موقع از اوکراین را صادر و در کانال های مختلف منتشر کرده است.

بخش مهم دیگر از فعالیت‌های سفارت، ارائه خدمات کنسولی به‌صورت تمام‌وقت و‌ برای پاسخ به سؤالات تلفنی از طریق تلفن ویژه پاسخ داده است.

همچنین رایزنی و پیگیری‌های لازم با مسئولین کشورمان جهت برقراری پرواز اختصاصی به‌منظور انتقال هم‌وطنان صورت گرفته است.

علاوه بر این اقدامات انجام‌شده از سوی سفارت از جمله هماهنگی‌های صورت‌گرفته با تهران و همچنین با سفارت‌خانه‌های ایران در لهستان، مجارستان و رومانی و نیز گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه با وزرای خارجه لهستان و مجارستان اتخاذ شده است.

رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه اسلواکی در خصوص وضعیت ایرانیان مقیم اوکراینامیرعبداللهیان در گفتگو با لاوروف: انتظار داریم شرایط برای خروج امن شهروندان ایرانی از اوکراین فراهم شودمذاکره امیرعبداللهیان و همتای مجارستانی برای تسهیل بازگشت ایرانیان مقیم اوکراینکسب اطلاع تلفنی امیرعبداللهیان از آخرین وضعیت اوکراین و اوضاع هم‌میهنان مقیم

انتهای پیام/.+

فدراسیون صنعت نفت ایران