کد خبر:10701
پ
۱۴۰۱۰۶۲۲۲۱۳۸۱۱۷۶۵۲۶۰۸۳۲۲۴

سفیر ایران در لبنان: به‌دنبال توسعه روابط دو کشور در زمینه‌های حیاتی مختلف هستیم

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط بین دو کشور در زمینه‌های مختلف حیاتی خبر داد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه المنار گزارش داد، مجتبی امانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان اعلام کرد: همچون گذشته و در برهه‌های زمانی م..

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط بین دو کشور در زمینه‌های مختلف حیاتی خبر داد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه المنار گزارش داد، مجتبی امانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان اعلام کرد: همچون گذشته و در برهه‌های زمانی مختلف، این بار نیز جمهوری اسلامی ایران سریعا برای حمایت از لبنان با تمامی امکاناتی که در اختیار دارد، می شتابد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران افزود: ما از طریق تقدیم ابتکار همکاری و کمکی که به دولت لبنان در زمینه‌های مختلف از جمله زمینه غذایی، درمانی و برق ارائه کرده ایم، این مسئله را اثبات کردیم.

او خبر داد، طی چند روز گذشته سلسله نشست‌‌هایی با مسئولین ذیربط لبنانی انجام داده است تا مسئله توسعه بخش انرژی در لبنان را مورد بررسی قرار دهد، و به حل یکی از مهم‌‌ترین مشکلاتی که بر مردم لبنان فشار وارد می‌کند، کمک کند.

امانی افزود: ما تمایل به توسعه روابط دو جانبه بین دولت ایران و دولت لبنان هستیم، این همکاری در زمینه‌های مختلف حیاتی و سازنده که منافع آن برای هر دو ملت است، هستیم، این کار می‌تواند از طریق سفرهای رسمی متقابل برای ترسیم افق‌های این همکاری و اجرایی کردن آن امکان پذیر است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین بر موضع و رویکرد ثابت تهران در حمایت از مسئله فلسطین تاکید کرد و افزود ایران همواره حامی و دژ تسخیر ناپذیر ملت مبارز فلسطین و مقاومت سلحشور و شریف آن تا زمان تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف باقی خواهد ماند.

امانی این سخنان را در مراسم تجمع علمای مسلمین در مقر مرکزی آن در حاره حریک در بیروت که به افتخار آغاز به کار او برگزار شده بود، ایراد کرد.

انتهای پیام/*

فدراسیون صنعت نفت ایران