کد خبر:3406
پ
۱۴۰۰۱۱۲۹۱۳۴۸۴۳۷۲۳۲۴۸۰۶۸۱۴

سفیر ایران: محصولات افغانستان بی‌نظیر است/ آماده هرنوع همکاری هستیم

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل در دیدار با سرپرست وزارت کشاورزی، آبیاری و دامپروری افغانستان اعلام کرد که محصولات افغانستان بی نظیر است و ما آماده هر نوع همکاری و سرمایه‌گذاری در این کشور هستیم. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «بهادر امینیان» سفیر ایران در کابل در دیدار ..

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل در دیدار با سرپرست وزارت کشاورزی، آبیاری و دامپروری افغانستان اعلام کرد که محصولات افغانستان بی نظیر است و ما آماده هر نوع همکاری و سرمایه‌گذاری در این کشور هستیم.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «بهادر امینیان» سفیر ایران در کابل در دیدار با مولوی «عبدالرحمان راشد» سرپرست وزارت کشاورزی، آبیاری و دامپروری افغانستان اظهارداشت که ایران آماده هر نوع همکاری و سرمایه‌گذاری در افغانستان است.

در این دیدار مولوی راشد گفت که با همکاری کشورهای همسایه در بخش کشاورزی و دامپروری، افغانستان دوباره آباد خواهد شد و این آبادی سبب ایجاد آرامش کشورهای همسایه نیز خواهد شد.

خبرگزاری دولتی باختر به نقل از وزیر کشاورزی، آبیاری و دامپروری طالبان نوشت که کشاورزی و دامپروری باید از شکل سنتی آن در افغانستان خارج شود و با روش‌های جدید انجام شود.

وی افزود: در افغانستان آب، زمین و نیروی انسانی کافی وجود دارد اما با این حال، نیروی جوان به دیگر کشورها مهاجرت می‌کنند که این البته در ساخت و ساز افغانستان تاثیرگذار است.

مولوی عبدالرحمان راشد از سفیر ایران خواست تا در بخشهای مختلف کشاورزی، به ویژه آموزش و ماشین‌آلات، کود و سایر موارد این صنعت با افغانستان همکاری شود.

تلاش دشمن برای ادامه تخریب روابط ایران و افغانستانابلاغ قانون موافقتنامه بین دولت ایران و افغانستان در خصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهنمناسبات تجاری ایران و افغانستان توسعه می یابد

از سوی دیگر، بهادر امینیان نیز اظهارداشت که ایران آمادۀ هرنوع همکاری و سرمایه‌گذاری در افغانستان است و نیز علاقمندی برای خرید محصولات کشاورزی وجود دارد.

سفیر ایران در کابل افزود که کشاورزی خوب در افغانستان، سبب کاهش مهاجرت مردم به دیگر کشورها می‌شود.

وی برخی از محصولات کشاورزی افغانستان را در جهان بی‌نظیر خواند و اطمینان داد که پس از این بیشتر واردات از محصولات افغانستان تامین شود.

سفیر ایران در کابل همچنین در این دیدار از کارکردهای آمریکا در بخش کشاورزی و دامپروری افغانستان انتقاد کرد و گفت که آمریکا هیچ‌گونه کار بنیادی در این راستا انجام نداده است.

طرفین در این دیدار بر همکاری‌های هرچه بیشتر ایران و افغانستان تاکید کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران