کد خبر:6840
پ
۱۴۰۱۰۳۰۶۲۰۴۶۴۷۴۷۲۲۵۴۰۶۰۵۴

سپاه پاسداران: ۲ فروند نفتکش یونانی در آبهای خلیج فارس توقیف شد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از توقیف ۲ فروند نفتکش یونانی به‌دلیل ارتکاب تخلف در خلیج فارس خبر داد. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نیروی دریایی سپاه امروز (جمعه) ۲ فروند نفتکش یونانی را به‌دلیل تخلفات انجام‌گرفته در آبهای ..

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از توقیف ۲ فروند نفتکش یونانی به‌دلیل ارتکاب تخلف در خلیج فارس خبر داد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نیروی دریایی سپاه امروز (جمعه) ۲ فروند نفتکش یونانی را به‌دلیل تخلفات انجام‌گرفته در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس توقیف کرد.

به گزارش تسنیم، رسانه‌های منطقه جمعه‌شب از توقیف دو نفتکش یونان توسط نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس خبر داده بودند.

شبکه المیادین به‌نقل از منابع رسانه‌‌ای گزارش داد که گارد ساحلی ایران دو نفتکش «Delta Poseido» و «Prudent Warrior» را در اقدامی تلافی‌جویانه و در واکنش به توقیف نفتکش ایران در سواحل یونان توقیف کرده است.

بر اساس این گزارش این اقدام در سواحل بندرلنگه و عسلویه صورت گرفته است.

در پی توقیف یک نفتکش ایرانی توسط دولت یونان و در اختیار دادن نفت آن به آمریکایی‌ها، ایران تصمیم به اقدام تنبیهی علیه این کشور گرفته است.

همچنین پیشتر کاردار سفارت سوئیس به‌دلیل مصادره شدن محموله نفت این نفتکش توسط آمریکایی‌ها به وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به دولت آمریکا ابلاغ شد.

دولت یونان چند روز پیش خلاف پروتکل‌های کشتی‌رانی و دریانوردی بین‌المللی اقدام به توقیف یک کشتی‌ نفتکش ایرانی کرده بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز به‌نقل از نیروی دریایی آمریکا گزارش داد که در حال بررسی و تحقیق به‌روی گزارش‌هایی است که گفته می‌شود ایران اقدام به توقیف دو نفتکش با پرچم یونان کرده است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران