کد خبر:6750
پ
۱۴۰۰۱۱۰۶۱۸۲۹۳۲۵۳۹۲۴۶۲۱۴۳۴

شمخانی به تاجیکستان می‌رود

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران برای شرکت در نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای به تاجیکستان می‌رود. – اخبار بین الملل – به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در چهارمین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای که روز جمعه ..

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران برای شرکت در نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای به تاجیکستان می‌رود.

– اخبار بین الملل –

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در چهارمین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای که روز جمعه ۶ خرداد ماه در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد.

در این نشست که با حضور دبیران، مشاوران و نمایندگان نهاد امنیت ملی از کشورهای ایران، روسیه، چین، هندوستان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و قزاقستان برگزار می‌شود، تحولات افغانستان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

در حاشیه این نشست دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با برخی همتایان خود نیز به طور جداگانه دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو خواهد کرد.

سلسله نشست‌های گفتگوی امنیت منطقه‌ای با ابتکار جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۷ پایه‌گذاری شد.

گفتنی است؛ نشست‌های اول و دوم با میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تهران و نشست سوم نیز با میزبانی هندوستان در دهلی‌نو برگزار شده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران