کد خبر:2949
پ
۱۴۰۰۰۹۲۲۲۳۲۵۳۷۸۲۲۴۲۶۷۵۸۴

شمخانی: حق هسته‌ای ایران با هیچ توافقی قابل محدود شدن نیست

دبیر شورای عالی امنیت ملی به خبر معافیت تحریمی برنامه هسته‌ای ایران توسط آمریکا واکنش نشان داد. – اخبار بین الملل – به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، یک مقام بلندپایه دولت آمریکا اعلام کرد که واشنگتن بخشی از معافیت تحریمی برنامه هسته‌ای ایران را که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ لغو شده ..

دبیر شورای عالی امنیت ملی به خبر معافیت تحریمی برنامه هسته‌ای ایران توسط آمریکا واکنش نشان داد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، یک مقام بلندپایه دولت آمریکا اعلام کرد که واشنگتن بخشی از معافیت تحریمی برنامه هسته‌ای ایران را که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ لغو شده بود، بازگردانده است. این معافیت تحریمی مربوط به نیروگاه بوشهر، رآکتور اراک و راکتور تحقیقاتی تهران است که در سال ۲۰۲۰ توسط دولت قبلی آمریکا لغو شده بود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از این مقام آمریکایی گفته است که این تصمیم «برای اطمینان از پایبندی سریع ایران به تعهداتش در صورت حصول توافق در مذاکرات وین ضروری خواهد بود».

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در واکنش به این خبر در توییتر نوشت: «حق قانونی ایران برای ادامه تحقیق و توسعه و حفظ توانمندی‌ها و دستاوردهای صلح‌آمیز هسته‌ای در کنار تامین امنیت آن در برابر شرارت‌های حمایت شده با هیچ توافقی قابل محدود شدن نیست.»

مذاکرات وین قرار است طی هفته جاری، پس از تنفس چند روزه، از سر گرفته شود. تیم‌های مذاکره کننده پس از گفتگوهای فشرده به پایتخت‌ها بازگشته‌اند تا درباره موضوعات باقیمانده تصمیمات سیاسی اخذ کنند. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است که طرف آمریکایی باید تصمیمات سیاسی مهمی را در زمینه رفع تحریم‌ها بگیرد و اینکه دستیابی به هر گونه توافقی منوط به تصمیم‌گیری آمریکاست.

بازگشت بخشی از معافیت تحریمی برنامه هسته‌ای ایران

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران