کد خبر:3673
پ
۱۴۰۰۱۱۰۶۱۸۲۹۳۲۵۳۹۲۴۶۲۱۴۳۴

شمخانی: مرحله پایانی مذاکرات وین بدون تصمیم‌گیری سیاسی غرب شکل نخواهد گرفت

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توئیتی با اشاره به مذاکرات وین نوشت: مرحله پایانی مذاکرات بدون تصمیم‌گیری سیاسی غرب شکل نخواهد گرفت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توئیتی نوشت: دستیابی به توافق خوب بدلیل پیشرفت‌های قاب..

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توئیتی با اشاره به مذاکرات وین نوشت: مرحله پایانی مذاکرات بدون تصمیم‌گیری سیاسی غرب شکل نخواهد گرفت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توئیتی نوشت: دستیابی به توافق خوب بدلیل پیشرفت‌های قابل اعتنا در مذاکرات که عمدتا ناشی از ابتکارات ایران بوده، امکان پذیر است، اما مرحله پایانی مذاکرات وین بدون تصمیم‌گیری سیاسی غرب برای حل مسائل بسیار مهم باقی مانده که لازمه «متوان‌سازی توافق» است، شکل نخواهد گرفت.

شمخانی: مذاکره با آمریکا در دستور کار هیئت مذاکره کننده ایران نیستشمخانی: با آمریکای بدعهد و اروپای بی‌عمل هیچ‌گونه مذاکره فرابرجامی صورت نخواهد گرفت‌شمخانی: بدعهدی اثبات شده آمریکا مهمترین عامل تهدیدکننده هرگونه توافق است

پیش از این حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در گفتگو با لیز تراس وزیر خارجه انگلیس در خصوص مذاکرات رفع تحریم های ایران در وین و با اشاره به گفتگوهای خود با همتای آلمانی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مونیخ گفت: در این گفتگوها به پیشرفت های خوبی رسیده‌ایم و هیئت های مذاکره کننده در وین سخت در تلاش هستند تا به یک توافق خوب دست یابند. در عین حال تسریع در دستیابی به توافق نیازمند اراده جدی برای اتخاذ تصمیم سیاسی شجاعانه و واقع گرایانه از سوی طرف های غربی برای تضمین و تامین منافع ایران به خصوص رفع عینی تحریم ها برای دستیابی به توافقی پایدار می باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ابراز امیدواری کرد کشورهای اروپایی حاضر در مذاکرات با نگاهی واقع بینانه نقش سازنده و‌ مطلوب خود را در دستیابی به توافق ایفاء‌ نمایند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران