کد خبر:3637
پ
۱۴۰۰۱۱۱۹۱۶۵۷۴۱۳۶۶۲۴۷۱۵۷۳۴

طالبان: آب به دلیل مشکلات فنی به ایران نرسیده است

وزارت انرژی و آب طالبان با اظهار اینکه آب هیرمند به دلیل «مشکلات فنی» به ایران نرسیده، تاکید کرد که عمدی در کار نیست. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت انرژی و آب طالبان در واکنش به تذکر وزیر نیروی ایران دربای حق‌آبه هیرمند گفت که آب به دلیل «مشکلات فنی» به ایران نرسید..

وزارت انرژی و آب طالبان با اظهار اینکه آب هیرمند به دلیل «مشکلات فنی» به ایران نرسیده، تاکید کرد که عمدی در کار نیست.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت انرژی و آب طالبان در واکنش به تذکر وزیر نیروی ایران دربای حق‌آبه هیرمند گفت که آب به دلیل «مشکلات فنی» به ایران نرسیده و عمدی در کار نیست.

وزارت انرژی و آب طالبان در این بیانیه تاکید کرد که هیئت حاکمه افغانستان نسبت به توافق درباره حق‌آبه ایران براساس معاهده بین دو کشور در سال ۱۳۵۱ متعهد است.

بیانیه با اظهار اینکه کار روی حل این مشکل آغاز شده است، افزود که هنوز کشاورزان افغانستان نیز آب کافی دریافت نکرده‌اند.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان پیش از این گفته بود که کشورهای منطقه به ویژه کشورهای مسلمان با جرات برای به رسمیت شناخته شدن طالبان گام بردارند.

تذکر وزیر نیروی ایران به وزیر افغانستان درخصوص حق‌آبه هیرمند / انجام تعمیرات نیروگاهی عراق و سوریه در ایرانعضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: طالبان در زمینه حق‌آبه هیرمند قول همکاری دادند/ کنار ملت افغانستان ‌خواهیم بود۱۷ روستای هیرمند با کمک ارتش از تنش آبی خارج می‌شود

وی در ادامه با اظهار این که از روابط حسنه با ایران خرسند است، اظهارداشت که حکومت جدید افغانستان نسبت به حق‌آبه ایران متعهد است.

مجاهد گفته بود که طی سالهای اخیر در افغانستان خشکسالی بوده است بنابراین در صورتی که طرف افغانستان به اندازه کافی آب وجود داشته باشد، حتما بر اساس توافقنامه هایی که وجود دارد، کشور ایران نیز از این آب مستفیذ خواهد شد.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران